Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

2022 Spanish Grand Prix, Sunday - Wolfgang Wilhelm

Ciekawa Hiszpania, Verstappen i Perez bohaterami – Wasze oceny Barcelony



Kto zasłużył na najwięcej plusów, a kto zebrał najwięcej minusów po Grand Prix Hiszpanii? Czy to była interesująca runda? Pora podsumować Wasze głosowanie!

Plus – minus

 

Co ciekawe, najlepiej po tym wyścigu oceniliście Sergio Pereza. Wysokie noty dostali też George Russell, Max Verstappen i Valtteri Bottas. Na plusie było 12 kierowców.

Najgorzej oceniliście Daniela Ricciardo, choć niewiele lepsze noty dostali Nicholas Latifi i Lance Stroll.



MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Sergio Perez1263832492.191.7590.44
2George Russell12341033390.072.4187.66
3Max Verstappen12211024789.123.4385.69
4Valtteri Bottas11411983183.282.2681.02
5Lewis Hamilton11051759080.666.5774.09
6Yuki Tsunoda10802216978.835.0473.80
7Charles Leclerc98231417471.6812.7058.98
8Lando Norris8853929364.606.7957.81
9Esteban Ocon75351210554.967.6647.30
10Fernando Alonso63853220046.5714.6031.97
11Sebastian Vettel35173928025.6220.445.18
12Carlos Sainz47946143034.9631.393.58
13Alex Albon35861439826.1329.05-2.92
14Kevin Magnussen28541766820.8048.76-27.96
15Mick Schumacher19060557513.8741.97-28.10
16Pierre Gasly15154767211.0249.05-38.03
17Guanyu Zhou454596883.2850.22-46.93
18Lance Stroll234179301.6867.88-66.20
19Nicholas Latifi573249894.1672.19-68.03
20Daniel Ricciardo7226410345.2675.47-70.22

W klasyfikacji generalnej w pierwszej piątce nie zaszły zmiany i nadal liderem jest Max Verstappen.

Najwięcej pozycji zyskał Lewis Hamilton, a najwięcej stracił Guanyu Zhou.



MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen72.60=
2Sergio Perez72.11=
3George Russell70.27=
4Valtteri Bottas66.77=
5Charles Leclerc46.09=
6Lando Norris34.621
7Alex Albon31.40-1
8Esteban Ocon29.261
9Kevin Magnussen23.66-2
10Fernando Alonso16.741
11Carlos Sainz15.90-2
12Yuki Tsunoda15.90=
13Lewis Hamilton4.852
14Pierre Gasly-4.38-1
15Sebastian Vettel-6.521
16Nico Hulkenberg-11.311
17Guanyu Zhou-11.49-3
18Daniel Ricciardo-30.94=
19Mick Schumacher-33.991
20Lance Stroll-34.77-1
15Nicholas Latifi-72.90=

GP Hiszpanii – ciekawe?

 

Bohaterem wyścigu uznaliście Maxa Verstappena, jednak niewiele mniej głosów otrzymywali Sergio Perez, Valtteri Bottas i George Russella.

Najciekawszym momentem wyścigu uznaliście walkę Verstappen – Russell. Na drugim miejscu znalazło się odpadnięcie Charlesa Leclerca.

Średnia ocen GP Hiszpanii to 7,2 co czyni je trzecim najatrakcyjniejszym wyścigiem w tym sezonie.

MiejsceWyścigŚrednia nota
1.GP Arabii Saudyjskiej7,55
2.GP Bahrajnu7,41
3. GP Hiszpanii7,2
4.GP Emilii Romanii6,94
5.GP Monako5,77
6.GP Australii5,65
7. GP Kanady5,43
8.GP Azerbejdżanu4,8
9.GP Miami4,54



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi