KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Ciekawa Hiszpania, Verstappen i Perez bohaterami – Wasze oceny Barcelony



Kto zasłużył na najwięcej plusów, a kto zebrał najwięcej minusów po Grand Prix Hiszpanii? Czy to była interesująca runda? Pora podsumować Wasze głosowanie!

Plus – minus

 

Co ciekawe, najlepiej po tym wyścigu oceniliście Sergio Pereza. Wysokie noty dostali też George Russell, Max Verstappen i Valtteri Bottas. Na plusie było 12 kierowców.

Najgorzej oceniliście Daniela Ricciardo, choć niewiele lepsze noty dostali Nicholas Latifi i Lance Stroll.



MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Sergio Perez1263832492.191.7590.44
2George Russell12341033390.072.4187.66
3Max Verstappen12211024789.123.4385.69
4Valtteri Bottas11411983183.282.2681.02
5Lewis Hamilton11051759080.666.5774.09
6Yuki Tsunoda10802216978.835.0473.80
7Charles Leclerc98231417471.6812.7058.98
8Lando Norris8853929364.606.7957.81
9Esteban Ocon75351210554.967.6647.30
10Fernando Alonso63853220046.5714.6031.97
11Sebastian Vettel35173928025.6220.445.18
12Carlos Sainz47946143034.9631.393.58
13Alex Albon35861439826.1329.05-2.92
14Kevin Magnussen28541766820.8048.76-27.96
15Mick Schumacher19060557513.8741.97-28.10
16Pierre Gasly15154767211.0249.05-38.03
17Guanyu Zhou454596883.2850.22-46.93
18Lance Stroll234179301.6867.88-66.20
19Nicholas Latifi573249894.1672.19-68.03
20Daniel Ricciardo7226410345.2675.47-70.22

W klasyfikacji generalnej w pierwszej piątce nie zaszły zmiany i nadal liderem jest Max Verstappen.

Najwięcej pozycji zyskał Lewis Hamilton, a najwięcej stracił Guanyu Zhou.



MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen72.60=
2Sergio Perez72.11=
3George Russell70.27=
4Valtteri Bottas66.77=
5Charles Leclerc46.09=
6Lando Norris34.621
7Alex Albon31.40-1
8Esteban Ocon29.261
9Kevin Magnussen23.66-2
10Fernando Alonso16.741
11Carlos Sainz15.90-2
12Yuki Tsunoda15.90=
13Lewis Hamilton4.852
14Pierre Gasly-4.38-1
15Sebastian Vettel-6.521
16Nico Hulkenberg-11.311
17Guanyu Zhou-11.49-3
18Daniel Ricciardo-30.94=
19Mick Schumacher-33.991
20Lance Stroll-34.77-1
15Nicholas Latifi-72.90=

GP Hiszpanii – ciekawe?

 

Bohaterem wyścigu uznaliście Maxa Verstappena, jednak niewiele mniej głosów otrzymywali Sergio Perez, Valtteri Bottas i George Russella.

Najciekawszym momentem wyścigu uznaliście walkę Verstappen – Russell. Na drugim miejscu znalazło się odpadnięcie Charlesa Leclerca.

Średnia ocen GP Hiszpanii to 7,2 co czyni je trzecim najatrakcyjniejszym wyścigiem w tym sezonie.

MiejsceWyścigŚrednia nota
1.GP Wielkiej Brytanii8,66
2. GP Brazylii7,69
3.GP Arabii Saudyjskiej7,55
4.GP USA7,42
5.GP Bahrajnu7,41
6.GP Hiszpanii7,2
7.GP Austrii7,12
8.GP Węgier6,95
9.GP Emilii Romanii6,94
10.GP Holandii6,40
11.GP Singapuru6,22
12GP Monako5,77
13.GP Australii5,65
14.GP Belgii5,6
15.GP Abu Dhabi5,51
16.GP Kanady5,43
17. GP Japonii5,4
18. GP Francji5,37
19.GP Włoch5,27
20.GP Azerbejdżanu4,8
21.GP Miami4,54
22.GP Meskyku3,89



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi