Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Motor Racing - Formula One World Championship - Miami Grand Prix - Race Day - Miami, USA

Będą spore roszady w kalendarzu F1 na sezon 2023I mowa nie tylko o torach, które mają zadebiutować/wrócić do kalendarza, ale również o ułożeniu potwierdzonych już wyścigów. Kluczem ma być optymalizacja wydatków na podróże.

Konfigurowanie kalendarza na sezon 2023 trwa. Ma on liczyć 23 wyścigi, a wrócić mają do niego Chiny. Potwierdzony jest już debiut Las Vegas. Nie wiadomo, co z miejscem Spa, a niemal przesądzony jest los GP Francji na Paul Ricard, które wypadnie z kalendarza.

Aby tak obszerny kalendarz był możliwy, biorąc pod uwagę limity budżetowe, które w 2023 roku będą wynosiły $135 mln, potrzebna jest jego optymalizacja pod kątem geograficznym by ograniczyć koszty transportu. Wystarczy spojrzeć na obecny rok, gdy kierowcy jechali na Imoli by udać się do Miami, a na kolejną rundę znów wrócić do Europy.

Właśnie tego dotyczyło spotkanie zespołów z szefostwem Formuły 1 w sobotę podczas Grand Prix Hiszpanii. Jak informuje Autosport, ekipy miały zgodzić się na poparcie bardziej geograficznego ułożenia wyścigów, grupującego wyścigi na tych samych kontynentach blisko siebie.W ten sposób organizatorzy wyścigów musieliby zmienić daty swoich rund. Jednym z przykładów ma być przesunięcie GP USA blisko GP Miami.

Nie oznacza to jednak, że takie grupowanie będzie miało faktycznie miejsce. Teraz przed Formułą 1 sporo dyskusji i negocjacji z organizatorami wyścigów by zgodzili się na zmiany terminów rund.

Jak mówi szef Alpine, Otmar Szafnauer, jedynym zagrożeniem jest, że przełożenie terminów sprawi że spadnie liczba widzów poszczególnych wyścigów.

Źródło: autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi