KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor
blank

Wyniki GP Australii

Aston w Barcelonie z prawie nowym autem, ale tylko jednymChoć w ostatnich wyścigach pojawiła się zdobycz punktowa, to jednak zajmując 9. miejsce w klasyfikacji konstruktorów, Aston Martin zalicza fatalny początek sezonu 2022. Ekipa liczy na to, że praktycznie nowy bolid, który pojawi się w Barcelonie, da duży skok osiągów.

O zmianach w Astonie Martinie informuje m.in. Auto Motor und Sport. Jak pisze Michael Schmidt, powołując się na słowa inżynierów ekipy, zmiany będą „bardzo widoczne” i będzie ich dużo.

„Samochód może wyglądać bardziej jak Ferrari z węższym tyłem i szerokimi sidepodami. Może to będzie kopia Ferrari, zobaczymy” – pisze AMuS.

Oczywiście można ironicznie zażartować, że odkąd ekipą z Silverstone rządki Lawrence Stroll, ma ona doświadczenie w kopiowaniu innych rozwiązań jednak czy udałoby im się w tak krótkim czasie stworzyć rozwiązania zbieżne z tymi stosowanymi przez Ferrari?„Dyrektor techniczny zespołu, Andy Green jest przekonany, że w samochodzie jest znacznie większy potencjał niż tylko na pozycje w środku stawki. Dlatego przygotowywana jest tak duża aktualizacja. Na pierwszy rzut oka, samochód będzie bardzo różnił się od tego używanego w pierwszych wyścigach. Głównym zadaniem „wersji B” Astona ma być wyeliminowanie podskakiwania” – pisze Schmidt.

Jak wyliczał Green, „odbijanie” bolidu może kosztować ekipę nawet 5-7 dziesiątych sekundy na okrążeniu. Aston chce również zredukować opory, co także jest bolączką Astona Martina.

Jak podaje portal formu1a.uno, bardzo duży wkład w prace nad nowym autem miał Sebastian Vettel, bardzo analitycznie podchodzący do rozwoju bolidu. Brał udział w wielu sesjach w symulatorze i spotkaniach z inżynierami by lepiej przygotować poprawki na Barcelonę.

To jednak nie Niemiec a drugi kierowca ekipy – Lance Stroll – dostanie nową wersję bolidu w Barcelonie. Vettel na swoją będzie musiał poczekać, a ekipa liczy na to, że dostanie ją jak najszybciej.

Źródło: Auto Motor und Sport, formu1a.unoPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi