Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

large-2022 Saudi Arabian Grand Prix - Sunday

Problemy podczas startów Zhou nie są winą autaW dwóch pierwszych rundach sezonu Alfa Romeo miała problem ze sprzęgłem podczas startów. O ile Valtteri Bottas szybciej sobie z nim poradził, o tyle Guanyu Zhou dwukrotnie spadał na koniec stawki.

Alfa skarżyła się, że za sprawą problemów technicznych podczas testów, nie była w stanie wykonać wystarczającej liczby próbnych startów i odpowiednio ustawić sprzęgła. Po świetnych kwalifikacjach Bottasa i niezłych Zhou, Alfa traciła wiele miejsc na starcie i musiała odrabiać straty.

Zespół z Hinwil deklarował, że główne problemy udało się rozwiązać, jednak w Arabii Saudyjskiej znów obaj kierowcy mieli problem – znacznie większy Guanyu Zhou, którego auto wpadło nawet w system anti-stall, zapobiegający zgaśnięciu silnika. Te sam problem Chińczyk miał w Bahrajnie.

Jak mówi jednak szef inżynierów torowych zespołu, Xevi Pujolar, o ile sprzęgło to jedna rzecz, o tyle uruchamianie anti-stall nie jest spowodowane problemem technicznym.„Jest to kwestia, którą musimy przepracować wspólnie z Zhou. Nie ma to żadnego związku z samochodem” – mówi Pujolar, cytowany przez racefans.net.

„Myślę, że problemem jest to, że w jego odczuciu obroty, które ma są nadal OK, ale w rzeczywistości są one zbyt niskie. Musimy zobaczyć, co możemy zrobić by wykluczyć tę kwestię w przyszłości, gdyż zdarzyło się to już dwa razy” – dodaje Pujolar.

Kolejna okazja do sprawdzenia startów Zhou w niedzielę o godz. 7:00 polskiego czasu, kiedy rozpocznie się GP Australii. Pełny harmonogram tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi