Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI    MUNDIAL

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    MUNDIAL

MENU:

2022 Australian Grand Prix, Sunday - Steve Etherington

Wasze głosowanie po Australii i spore różnice w porównaniu z mediami



Choć najwyżej również oceniliście zwycięzcę wyścigu, to w większości różniliście się od ocen mediów po rywalizacji na Albert Park. Które pozycje zaskakują i czy Australia była ciekawsze od Bahrajnu i Arabii?

Plus czy minus?

 

Najwięcej plusów przyznaliście Charlesowi Leclercowi. W przeciwieństwie do mediów, bardzo wysoko oceniliście Sergio Pereza. Również na Waszym „podium” znalazł się Alex Albon.

Bardzo wysokie oceny przyznaliście też George Russellowi. Lewis Hamilton i Max Verstappen znaleźli się w środku stawki.



Fatalne oceny zebrali Yuki Tsunoda, Sebastian Vettel, Lance Stroll, Carlos Sainz i Nicholas Latifi.

MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Charles Leclerc76526496.230.5095.72
2Sergio Perez733501292.201.5190.69
3Alex Albon720571890.572.2688.30
4George Russell694792287.302.7784.53
5Lando Norris6761051485.031.7683.27
6Daniel Ricciardo6581241582.771.8980.88
7Valtteri Bottas4792486860.258.5551.70
8Esteban Ocon3483707743.779.6934.09
9Lewis Hamilton39427712449.5615.6033.96
10Max Verstappen32834411541.2614.4726.79
11Pierre Gasly21541916127.0420.256.79
12Guanyu Zhou20243615725.4119.755.66
13Fernando Alonso26029623932.7030.062.64
14Mick Schumacher13534731316.9839.37-22.39
15Kevin Magnussen8843027911.0735.09-24.03
16Yuki Tsunoda102335521.2669.43-68.18
17Sebastian Vettel221706032.7775.85-73.08
18Lance Stroll471196295.9179.12-73.21
19Carlos Sainz201466292.5279.12-76.60
20Nicholas Latifi201466292.5279.12-76.60

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań bezapelacyjnie prowadzi Charles Leclerc, ale na 2. miejsce awansował Sergio Perez. Dalej różnice niewielkie, choć warto zwrócić uwagę na dużą przewagę George Russella nad Lewisem Hamiltonem.

Najsłabiej dotychczas oceniacie Nicholasa Latifi.



MKierowcaŚrednia
1Charles Leclerc95.97
2Sergio Perez67.43
3Valtteri Bottas61.57
4Max Verstappen56.01
5George Russell54.36
6Kevin Magnussen50.22
7Esteban Ocon42.19
8Lando Norris30.91
9Fernando Alonso29.07
10Carlos Sainz23.77
11Pierre Gasly22.52
12Guanyu Zhou21.20
13Alex Albon19.61
14Lewis Hamilton11.29
15Daniel Ricciardo6.48
16Nico Hulkenberg-11.31
17Yuki Tsunoda-16.05
18Mick Schumacher-24.50
19Lance Stroll-62.88
20Sebastian Vettel-73.08
15Nicholas Latifi-78.80

Ciekawe?

 

Bohaterem rywalizacji na Albert Park wybraliście Charlesa Leclerca, który otrzymał 406 z 775 głosów. Blisko 20% z Was zagłosowało na Alexa Albona. 68 osób wskazało Sergio Pereza, a 49 George Russella.



Średnia Waszych ocen GP Australii to 5,65, co oznacza, że był to zdecydowanie najmniej atrakcyjny wyścig w tym sezonie.

MiejsceWyścigŚrednia nota
1.GP Wielkiej Brytanii8,66
2. GP Brazylii7,69
3.GP Arabii Saudyjskiej7,55
4.GP USA7,42
5.GP Bahrajnu7,41
6.GP Hiszpanii7,2
7.GP Austrii7,12
8.GP Węgier6,95
9.GP Emilii Romanii6,94
10.GP Holandii6,40
11.GP Singapuru6,22
12GP Monako5,77
13.GP Australii5,65
14.GP Belgii5,6
15.GP Abu Dhabi5,51
16.GP Kanady5,43
17. GP Japonii5,4
18. GP Francji5,37
19.GP Włoch5,27
20.GP Azerbejdżanu4,8
21.GP Miami4,54
22.GP Meskyku3,89

Najciekawszym momentem wyścigu była według Was większości z Was walka w środku stawki. Drugie miejsce dla walki Pereza i Hamiltona, a 110 osób zagłosowało na awarię Verstappena.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi