Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI    MUNDIAL

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    MUNDIAL

MENU:

Polacy 9 10 kwietnia 2022

Mocny weekend Polaków w motorsportowych seriach

Motorsportowy sezon rozkręca się na dobre i na początku kwietnia wielu naszych kierowców wróciło do domów z pucharami. Zobaczcie podsumowanie ich startów w wyścigach, rajdach i kartingu.

TCR Eastern Europe

W gronie 16 samochodów na Hungaroring mieliśmy 2 Polaków. Bardzo dobrze spisał się Bartosz Groszek (Audi RS3 LMS TCR), który wygrał kwalifikacje oraz pierwszy wyścig. W drugim dojechał na 4. miejscu.

Tomasz Rzepecki (VW Golf GTI TCR) był 12 w kwalifikacjach, a w pierwszym wyścigu był 8, a w drugim 5.

ESET Cup Series

W tej serii, również jadącej na Hungaroring, mieliśmy 26 aut. Marcin Jedliński (Mercedes AMG GT3) nie przystąpił do kwalifikacji i 1. wyścigu, ale w drugiej czasówce zajął 2. miejsce, dowożąc je w wyścigu oraz wygrywając klasyfikację GT3.

Stanisław Jedliński (Audi R8 LMS GT3) zajmował 8. i 5. miejsca w kwalifikacjach, a w wyścigach dojeżdżał na 7. i 5. miejscu, co dało mu 2. i 3. miejsca w klasyfikacji GT3.

Adam Rzepecki (Porsche 911 GT3 Cup) był 4. i 10. w kwalifikacjach, a w wyścigach dojeżdżał na 5. i 10. miejscu (2. miejsce w GTC).

W wyścigu Endurance tej serii Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski pojechali rewelacyjnie i wygrali zarówno kwalifikacje jak i wyścig.

Ford Fiesta Sprint Cup

Pierwsza runda tej serii odbyła się na torze Zandvoort w Holandii. Mieliśmy w niej 16 samochodów w tym 3 Polaków.

Najlepiej spisał się Alensander Olejniczach, który po 15. miejscu w kwalifikacjach dojechał na 8. miejscu w pierwszym wyścigu oraz 14. miejscu w drugim wyścigu. Dało mu to 1. oraz 2. miejsce w kategorii DIV2.

Alan Czyż pierwszy wyścig ukończył na 11. miejscu, a drugi na 4. Dzięki temu był 7. oraz 2. w klasyfikacji DIV1.

Filip Zagórski był 13. w kwalifikacjach, a wyścigi ukończył na 14. (8. w DIV1) oraz 15. (8. w DIV1) miejscach.

Mazda Mx-5 Cup

Ta seria również jechała na Zandvoort. W gronie 21 aut mieliśmy 1 Polaka. Filip Wójtowicz zaliczył znakomite kwalifikacje, plasując się na 3. miejscu. W wyścigach nie było już tak dobrze i zajął on 10. oraz 9. miejsca. W kategorii Junior oznaczało to 5. i 4. miejsca.

BMW M2 Cup

Ostatnią serią z Polakami, która rywalizowała na Zandvoort było BMW M2 Cup. Tu Tomasz Magdziarz, jadący wspólnie z Daanem Pijl, zajął 2. miejsce w kwalifikacjach w gronie 15 aut. W pierwszym wyścigu udało się tę pozycję obronić, a drugi para zakończyła na 13. pozycji.

Radical Challenge

Jacek Zielonka rywalizował na torze Donington Park. W gronie 17 samochodów zajął 11. miejsce w pierwszych kwalifikacjach oraz 12. w drugiej czasówce. W wyścigach był 10, 13 oraz 2.

40. Kowax Valašská Rally ValMez

Ten rajd stanowił pierwszą rundę mistrzostw Czech i drugą rundę mistrzostw Słowacji. Był też ostatnim etapem przygotowań Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka do debiutu w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. To właśnie testy – sprawdzian świeżo odebranego z fabryki egzemplarza Škody Fabii Rally2 evo oraz nowych mieszanek opon Pirelli były w ten weekend najważniejsze.

Mimo to nasza załoga spisała się świetnie, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Więcej o tym występie przeczytacie tutaj.

Karting

W Portimao odbyła się pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Europy.

W kategorii OK w Finale mieliśmy tylko Karola Pasiewicza, który niestety nie ukończył rywalizacji i został sklasyfikowany na 28. miejscu. Na 46. miejscu odpadł Jakub Rajski, 49. był Gustaw Wiśniewski, a Maksymilian Angelard zajął 66. miejsce w gronie 71 kierowców.

W kategorii OK-Junior bardzo dobrze spisał się Maciej Gładysz, który zajął 10. miejsce. Na 9. miejscu dojechał Jan Przyrowski, który uzyskał najlepszy czas wyścigu jednak po karze 5 sekund za przemieszczony zderzak znalazł się na 13. pozycji.

Na 38. miejscu sklasyfikowany został Marcel Kasprzycki, a 65. w gronie 67 zawodników był Iwo Beszterda.