KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Croatia (5 of 26)

Marczyk i Gospodarczyk debiutują w WRCW dniach 21-24 kwietnia odbędzie się Rajd Chorwacji. Impreza będzie stanowiła trzecią rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Będzie też debiutem Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka na najtrudniejszych rajdowych trasach świata, w najbardziej wymagającym cyklu. Polacy powalczą w dwóch kategoriach.

21 kwietnia Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zadebiutują w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC i rozpoczną sezon rywalizacji w kategoriach WRC 2 Open oraz WRC 2 Junior. Przed załogą ORLEN Team duże wyzwanie.

Cały rajd to niemal 292 kilometry odcinków specjalnych. Po raz pierwszy zawodnicy zmierzą się na krótkim odcinku testowym Okić w czwartek, 21 kwietnia. 22 kwietnia wystartuje już właściwa część rajdu. Pierwszego dnia załogi będą rywalizować na ośmiu odcinkach specjalnych – tak samo jak w sobotę. Na niedzielę zaplanowano cztery próby w tym finałowy, dodatkowo punktowany Power Stage Zagorska Sela – Kumrovec, który rozpocznie się o godzinie 13:18. Ostateczne wyniki powinniśmy poznać około godziny 14:30.Lista zgłoszeń liczy 64 załogi. Najwięcej, bo aż 29 z nich zmierzy się w kategorii WRC 2 Open, zrzeszającej zawodników w samochodach kategorii Rally2. To właśnie tutaj – oraz w kategorii WRC 2 Junior – powalczą Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Załoga ORLEN Team skupia się głównie na rywalizacji juniorskiej. W Chorwacji będzie miała w niej siedmiu rywali.

– Rajd Chorwacji będzie naszym debiutanckim startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. Bardzo się cieszę – w tym tygodniu spełnia się moje największe rajdowe marzenie. To wielka chwila – wielki moment. Nie mam wątpliwości co do tego, że będzie to bardzo duże wyzwanie. Szczególnie właśnie dla nas – debiutantów nie tylko w tym rajdzie, ale w całym cyklu mistrzostw świata – powiedział po zakończeniu poniedziałkowych testów Miko Marczyk.

– W nadchodzący weekend czeka nas prawie 300 kilometrów ścigania po dosyć śliskich, wymagających asfaltach na północy Chorwacji. Wiem, że to jest nasze miejsce. Skupiamy się na tym, aby jak najlepiej wykonać naszą pracę. Podkreślam, że musimy tutaj startować, musimy uczyć się tych rajdów i odcinków, aby kiedyś walczyć o jak najwyższe cele. Zbieramy doświadczenie, które w przyszłości może okazać się niezwykle wartościowe. Trzymajcie kciuki, bo od piątku do niedzieli ścigamy się z najlepszymi kierowcami świata – podsumował kierowca ORLEN Team.– Wszyscy kojarzą Chorwację z wakacjami, morzem i piękną pogodą. My jesteśmy jednak na północy kraju, w terenie górzystym. Porankami pojawiają się nawet lekkie przymrozki. Właśnie w takich okolicznościach przyjdzie nam zadebiutować w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC – mówił Szymon Gospodarczyk.

– W poniedziałek wykonaliśmy dobrą pracę podczas testów. Staraliśmy się sprawdzić ustawienia i opony w różnych warunkach. Odcinki Rajdu Chorwacji będą bardzo wymagające. Asfalty są tu śliskie, a teren – jak wspominałem – jest górzysty. Dużo jest ostrych „spadań” i podjazdów, co dodatkowo będzie utrudniało nasze zadanie. Jesteśmy jednak optymistami. Spełniamy nasze marzenia, trzymajcie kciuki – zaznaczył pilot Mikołaja Marczyka.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi