Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Wyświetlacz Bottas f1 alfa 2022

Co widać na wyświetlaczach Alfy i Ferrari?Nowe kamery w kaskach kierowców Formuły 1 pozwoliły kibicom nie tylko na oglądanie niesamowitych ujęć z wnętrza kokpitu bolidu F1, ale również na bliższe poznanie kierownic i wyświetlaczy samochodów. Jakie dane są wyświetlane Bottasowi czy Leclercowi?

W Alfie

 

Dwa lata temu, gdy Robert Kubica został kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing ORLEN, prezentowałem Wam kierownicę Alfy na sezon 2020 – w wersji dla Roberta Kubicy z przeniesionymi przyciskami oraz w wersji dla Kimiego Raikkonena.

kierownice Raikkonen Kubica

Jak widać niżej, w kierownicy używanej przez Guanyu Zhou i Valtteriego Bottasa nie zaszły duże zmiany.Alfa kiera 2022 nowa

Tym razem jednak najbardziej interesuje nas wyświetlacz. Dokładny opis tego, jakie informacje znajdują kierowcy na niej, zamieścił profil Driven by Data na Twitterze.

Poczynając od góry i lewej strony, kierowcy wyświetlany jest poziom naładowania baterii. Jest on również widoczny dzięki paskowi czerwono – zielono – czarnemu, widocznemu na dole wyświetlacza.

Kierowca może sprawdzać, jak jedzie w porównaniu z czasem referencyjnym – na przykład swoim najlepszym kółkiem kwalifikacji.

Największa jest oczywiście cyfra oznaczająca bieg, na którym aktualnie jedzie kierowca. Pod nim znajduje się aktualna prędkość auta. Zawodnik widzi też swój ostatni czas oraz liczbę przejechanych okrążeń w obecnym przejeździe.Liczby po lewej oznaczają balans hamulców, który kierowca dość często zmienia podczas okrążenia. Niżej mamy oznaczenie trybu, na którym obecnie jedzie. W lewym dolnym rogu w Alfie umieszczono status ładowania systemu hybrydowego – może on być wysoki, oznaczając niższe osiągi lub niski, nastawiony na atak.

Bardzo ciekawe dane znajdują się na środku ekranu. Kierowca widzi, jaka jest temperatura jego opon, a oprócz liczb ma wyświetlane kolory, przypisane do każdej z opon. Im cieplejsza barwa, tym wyższa temperatura opon.

Oprócz tego kierowca ma również wskaźnik marginesu zużycia paliwa.

Zobaczcie wszystko poniżej:kierownica Alfa f1 022
fot. Driven by Data – Twitter

W Ferrari

 

Alfa używa tego samego silnika co Ferrari, jednak Leclerc i Sainz otrzymują nieco inne informacje lub w nieco innej formie niż Bottas i Zhou.

Oprócz niego innego układu, w Ferrari znajdziemy również duży wskaźnik obrotów i czas do końca sesji. Dodatkowo większy jest wyświetlacz prędkości. Tylko raz wyświetlany jest – w postaci paska – poziom naładowania baterii.

Nieco inaczej wyświetlany jest balans hamulców oraz temperatura opon – jako delta powyżej lub poniżej danego celu.Ferrari wyświetlacz f1 2022
fot. Driven by Data – TwitterPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi