Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI    MUNDIAL

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    MUNDIAL

MENU:

FIA-logo.svg

Rosyjskich kierowców nie będzie, ale będą jeździćNie, w tytule błędu i nie ma też logiki. Ale dobrze opisuje on decyzję Światowej Rady Sportów Motorowych w sprawie rosyjskich i białoruskich kierowców, którzy będą mogli jeździć w zawodach mistrzowskich, ale nie pod swoją flagą.

Przez cały dzień wyczekiwaliśmy wieści z FIA dotyczących ewentualnych sankcji na kierowców z Rosji i Białorusi w konsekwencji napaści tych krajów na Ukrainę. Pojawiły się one późnym wieczorem i raczej nie zadowoliły większości kibiców – przynajmniej tych z zachodu.

FIA zdecydowała, że:

– Na terenie Rosji i Białorusi nie będą odbywać się żadne zawody FIA– Nie będą używane rosyjskie i białoruskie flagi ani hymny w trakcie zawodów

– Rosyjskie i białoruskie drużyny narodowe nie będą uczestniczyły w międzynarodowych zawodach

– Rosyjski i białoruscy kierowcy, oficjele i uczestnicy zawodów będą występować pod flagą FIA

– Podczas zawodów nie będzie można używać flag, malowań, symboli wymienionych państw

– Oficjele, sędziowie, członkowie komitetów zostają czasowo zawieszeni w wykonywaniu swoich obowiązków.– Rosyjskim sportowcom nie będą przyznawane żadne granty i stypendia

Odwołanie

 

Jedyną ostateczną decyzją, podjętą dziś jest odwołanie Grand Prix Rosji, zaplanowanego na wrzesień. Zawody nie odbędą się z powodu siły wyższej. Wcześniej wyścig ten miał jedynie status „zawieszony”.

Nie zostało ogłoszone zastępstwo za wyścig w Sochi, ale w kolejce ustawiły się już Istambul Park w Turcji i Portimao w Portugalii.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi