KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Najładniejsze bolidy sezonu 2022 według Was



W przeprowadzonym po testach w Barcelonie głosowaniu wskazaliście swoich faworytów do miana najładniejszego bolidu sezonu 2022. Które z pomysłów przygotowanych przez zespoły i ich sponsorów przypadły Wam najbardziej do gustu?

Głosowanie

 

Oceniając na „plus” lub na „minus” malowania poszczególnych ekip, najwięcej plusów przyznaliście Ferrari, a następnie Astonowi Martinowi. Jedynymi ekipami, których malowania oceniliście w większości negatywnie, były Alpine i Haas.



MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Ferrari15842074585.532.4383.10
2Aston Martin126844114368.477.7260.75
3Williams122243219865.9810.6955.29
4Alfa Romeo107954822558.2612.1546.11
5McLaren103349831555.7817.0138.77
6AlphaTauri84571828945.6315.6030.02
7Red Bull77480826441.7914.2527.54
8Mercedes63381639734.1821.4412.74
9Alpine61050573132.9439.47-6.53
10Haas33957194218.3050.86-32.56

Ferrari, a potem…

 

Gdy zapytałem Was o najładniejsze malowanie samochodu na sezon 2022, Waszym zdecydowanym faworytem okazało się Ferrari, które dostało aż 37% głosów. Za ekipą z Maranello prawdziwy peleton – 4 ekipy w 20 głosach. Williams otrzymał drugi wynik – 11,8%, Aston Martin 11,5% a McLaren 10,9%. Alfa Romeo uzyskała 5. wynik – 10,6%.

najładniejsze

Najgorszym malowaniem uznaliście to Haasa, jednak ekipa ma przygotować zmiany w nim na pierwszy wyścig sezonu. Nie zaimponowały Wam również Red Bull, Mercedes czy AlphaTauri. Co ciekawe, poza Haasem wyraźnie nie podoba Wam się malowanie Alpine, które otrzymało aż 23,7% w głosowaniu na „najbrzydsze malowanie”.



najbrzydsze 2022

Zdecydowanie najlepsze wrażenie pod kątem tempa zrobiło na Was Ferrari, które dostało aż 62% głosów. McLaren otrzymał 13,7%. Bardzo podobnie oceniliście Mercedesa i Red Bulla.

najwieksze wrazenie

Na pytanie „Który zespół zupełnie Ci nie zaimponował i uważasz, że będzie miał problemy w sezonie 2022”, aż 45% z Was odpowiedziało, że Alfa Romeo. Spodziewacie się też dużych problemów Haasa i Alpine.

nie zaimponował

Gdy zapytałem Was, który zespół skrywał najwięcej ze swojego potencjału w Barcelonie, aż 36% z Was powiedziało, że Red Bull. Na Mercedesa głosowało 30% osób, ale sporo głosów otrzymało też Ferrari.

skrywał



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi