KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

Vettel: Masi zrobił dobrą robotęCoraz więcej czasu mija od ostatniego wyścigu sezonu 2021 a dyskusje na temat Michaela Masiego nie cichną. W sprawie głos zabrał już każdy, zdania są skrajnie podzielone a rozwiązania jak nie było tak w dalszym ciągu nie ma. Sebastian Vettel podczas prezentacji nowego bolidu w rozmowie z mediami podzielił się swymi przemyśleniami.

„Ścierają się tutaj dwa fronty, jednym jest sport a drugim dobre show. Niezbyt zależy mi na show ponieważ patrzę na sprawę z punktu widzenia zawodnika. Oczywiście to nie jest łatwe zadanie by być na miejscu sędziów lub w butach Michaela, jednak on wykonał świetną robotę, wypełnił miejsce po Charlie Whitingu, który niestety zmarł. Michael był bardzo skupiony i zdeterminowany by wykonać dobrą robotę. Nie wiem jak będzie wyglądała jego przyszłość ale mam nadzieję, że pozostanie blisko. Patrząc całościowo wykonał bardzo dobrą pracę.”Seb jako jeden z niewielu wypowiadających się w sprawie patrzy na tę historię z ludzkiego punktu widzenia. Michael Masi otrzymał jedną z najtrudniejszych ról jaką może pełnić człowiek w Formule 1, to jego decyzje mają wagę, która jest w stanie przechylać szalę zwycięstwa na konkretną stronę. To bardzo duży ciężar do noszenia na barkach a nie ma ludzi nieomylnych. Fakt, że podczas tak dramatycznego wyścigu musiał słuchać nacisków z każdej strony tylko zaogniał sytuację i wyprowadzał Masiego z równowagi, w takim stanie o błędy jeszcze łatwiej.

„Było bardzo dużo kontrowersji otaczających ostatni wyścig a nie powinno tak być bo jeśli się spojrzy na sprawę szerzej poradził sobie całkiem dobrze.”

Na rozwiązanie przyszłości Mchaela Masiego powoli czas zmierza ku końcowi. Najważniejsze pytanie jakie można sobie zadać brzmi: jaką mamy pewność, że osoba zastępująca Masiego bez doświadczenia w Formule 1 poradzi sobie lepiej? Być może tak by było, a równie dobrze moglibyśmy być świadkami podobnych lub większych kontrowersji. Jak pokazuje opinia Seba, Masi ma sojuszników również na gridzie.

Autor: P.S.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi