KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Ferrari prezentacja 2020

Ferrari również wyciekło – dużo czerwieni! Bolid „ekstremalny”



O Ferrari mówi się przed sezonem 2022 bardzo dużo. Ekipa z Maranello jest typowana jako jedna z tych, które mogą walczyć o mistrzostwo świata i zaskoczyć swoimi rozwiązaniami. Najpierw jednak czas na prezentację, choć prawdopodobnie bolid możemy oglądać już teraz.

W tym tygodniu czekają nas jeszcze dwie prezentacje – obie bardzo mocnych ekip. Jutro o godz. 14:00 polskiego czasu zaprezentuje się Ferrari, a w piątek rano poznamy bolid Mercedesa.

Niestety dla Ferrari, wygląda na to, że ich bolid ujrzał już światło dzienne. Nieoficjalnie wiadomo, że F1-75 ma wyglądać tak:



Nowy bolid mieli już okazję widzieć kierowcy ekipy:

Ferrari zapowiedziało już jednak wcześniej, że w czwartek nie pokaże kluczowych detali auta, chcąc by ujrzały światło dzienne jak najpóźniej. W Maranello bolid nadal określa się jako ekstremalny.



Już wcześniej mówiło się, że Ferrari zdecydowało się na bardzo agresywną koncepcję aerodynamiczną, a pomóc w osiągach ma nowe paliwo opracowane przez Shella. Podobno w Maranello jako pierwsi zredukowali stratę wynikającą z wprowadzenia obowiązkowych 10% etanolu do mieszanki.

Teraz Corriere della Serra informuje, że w obszarze jednostki napędowej został uczyniony jeszcze większy postęp i ma ona mieć rewelacyjne osiągi, choć kosztem niezawodności. Na taki ruch może zdecydować się wielu producentów. Rozwój nowych silników zostanie zamrożony, ale ekipy będą mogły wprowadzać poprawki mające na celu zwiększenie niezawodności. Dlatego lepiej teraz iść w osiągi, ewentualnie później poprawiając bardziej awaryjne elementy.

Bardzo dobrze ma działać nowy symulator ekipy, dzięki któremu Ferrari czuje się bardzo pewne przed sezonem 2022.

Ferrari pracowało bardzo mocno nad nową dystrybucją masy, eksperymentując również z ultra lekkimi materiałami. Sporo czasu poświęcono również nowemu zawieszeniu.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi