Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

large-2021 British Grand Prix - Thursday (9)

Informacje o testach F1 potwierdzone. Również te niepomyślne – Kubicy nie obejrzymy na żywo6 dni w dwóch turach, na dwóch różnych torach – tak będą wyglądały przedsezonowe testy Formuły 1 przed sezonem 2022. Będą się one jednak znacznie różnić przekazem dla kibiców.

W związku z rewolucją techniczną, przed sezonem 2022 odbędą się dwie tury testów – pierwsza w Barcelonie pomiędzy 23 a 25 lutego, a druga w Bahrajnie pomiędzy 10 a 12 marca czyli tydzień przed startem sezonu Formuły 1.

Barcelona

 

Na tor nie będą wpuszczani kibice, a dodatkowo nie otrzymamy też transmisji live z testów. W poprzednich latach część testów można było oglądać np. w F1 TV Pro. Tym razem Formuła 1 chce dać priorytet dziennikarzom i kibice otrzymają jedynie codzienne skróty z jazd.Jakby tego było mało, oficjalnie nie zostanie udostępniony live timing z testów. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy znali czasów na bieżąco. Tak, jak bywało to kilka lat temu, czasy na bieżąco będą podawały media oraz zespoły.

Na koniec każdego z trzech dni jazd w Barcelonie otrzymamy skrót z 8 godzin jazd oraz oficjalne czasy oraz mieszanki, na których zostały uzyskane te wyniki.

Przypomnę, że w pierwszej turze przedsezonowych testów czas za kółkiem dostanie Robert Kubica, który prawdopodobnie pojedzie pół dnia w barwach Alfa Romeo F1 Team Orlen.Bahrajn

 

Lepiej będzie podczas drugiej tury testów. W niej nie zobaczymy już niestety Roberta Kubicy, ale jazdy będą transmitowane na żywo i oczywiście dostępny będzie live timing.

Testy w Bahrajnie na torze będą mogli oglądać kibice, choć tor nie podał jeszcze zasad sprzedaży biletów.

Bardzo prawdopodobne, że dopiero w Bahrajnie zobaczymy docelowe malowania bolidów niektórych ekip na sezon 2022. Według nieoficjalnych wieści Formuła 1 miała poprosić zespoły by przygotowały testowe malowania i używały ich w Barcelonie.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 27 maja
godz. 14:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – Drugi trening F1

Sobota, 28 maja
godz. 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 29 maja
godz. 15:00 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi