KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Gładysz najlepszym kartingowcem? Możesz zagłosować!Branżowy portal Vroom uruchomił na swojej stronie ankietę, w której wybierać można najlepszych kierowców kartingowych 2021 roku. Wśród nominowanych jest polski zwycięzca FIA Academy Trophy, Maciej Gładysz.

13-letni Maciej Gładysz, członek Sauber Karting Academy, zaliczył świetny sezon 2020 – stanął na podium cyklu WSK Super Masters Series, był 3. w prestiżowym Trofeo Margutti. W ubiegłym sezonie wygrał FIA Academy Trophy. Jest to cykl rozgrywany przy Kartingowych Mistrzostwach Europy i Świata, prestiżowy dla takich kierowców jak Gładysz, znajdującego się „pomiędzy” seriami juniorskimi i seniorskimi.Nagrodę za to zwycięstwo odebrał w Paryżu podczas gali Karting Prize Giving, na której pojawili się m.in. Mohammed Ben Sulayem – prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej czy Felipe Massa – przewodniczący Międzynarodowej Komisji Kartingowej.

Za te osiągnięcia Gładysz został nominowany przez magazyn Vroom do nagrody najlepszego kierowcy kartingowego roku. Głosowanie odbywa się na portalu magazynu i trwa do jutra. Jest ono bardzo proste, wystarczy zaznaczyć maksymalnie 3 opcje i nacisnąć „Vote”, dlatego zachęcam do głosowania na Maćka tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi