KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Deletraz i Colombo – o partnerach Kubicy w Premie



O jednym dowiedzieliśmy się bardzo dużo, ale co wiemy o drugim? Zapraszam na garść informacji o tych, z którymi Robert Kubica będzie dzielił kokpit w najbliższych miesiącach.

Louis Deletraz

 

22 kwietnia skończy 25 lat. Louis jest synem Jeana – Denisa Deletraza, który zaliczył trzy starty w Formule 1 oraz dwukrotnie wygrał 24h Le Mans.

Ten szwajcarski kierowca ma już za sobą bogatą karierę i sporo sukcesów. Od 2008 roku jeździ w kartingu na wyższym poziomie. Dwa razy wygrał Vega Trofeo – w kategoriach Super Mini oraz Junior.



Pierwszy start w single seaterach zaliczył w 2012 roku w finale Formuły BMW Talent Cup, gdzie do wszystkich wyścigów, w których jechał, startował z pole position, a wygrał jeden z nich. W sezonach 2013 – 2015 jeździł w Formule Renault 2.0, gdzie w 2014 roku został wicemistrzem, a rok później mistrzem. W sezonie 2015 zajął też 2. miejsce w Eurocup Formule Renault 2.0.

W 2015 roku zaliczył dwa starty w Formule Renault 3.5, w której rok później wywalczył 2. miejsce, odnosząc 2 zwycięstwa. W tym samym roku pojechał dwie rundy w GP2, zajmując 26. pozycję.

Od 2017 do 2020 roku jeździł w Formule 2 w zespołach Racing Engineering, Rapax, Charouz i Carlin. Łącznie zaliczył 92 wyścigi, spośród których nie wygrał żadnego i 10 razy stanął na podium. Raz – wyniku odwróconej kolejności z pierwszego wyścigu – startował z pole position.

W sezonach 2018 – 2020 był kierowcą testowym Haasa w Formule 1.

W 2020 roku zajął 4. miejsce w 24h Le Mans w ekipie Rebellion Racing, startując prototypem LMP2.

Jego poczynania w ubiegłym sezonie śledziliśmy dość uważnie bowiem startował wspólnie z Robertem Kubicą w WRT w ELMS, zdobywając tytuł tej serii po wygraniu 3 wyścigów. Był też o włos od wygrania 24h Le Mans w LMP2. Dodatkowo zaliczył 2 starty w WEC z Inter Europol Competition. We wszystkich tych występach pokazał się ze świetnej strony, prezentując bardzo szybkie tempo i wywalczając wysokie pozycje w kwalifikacjach.



Łącznie ma na koncie 209 wyścigów, spośród których wygrał 19. 47 razy był na podium, a 22 razy startował z pole position. 22 razy wykręcał najlepszy czas wyścigu. Jego procent zwycięstw to 9,1% a podium 22,5%.

Lorenzo Colombo

 

Włoch to bardzo młody zawodnik, urodzony 13 września 2000 roku. Karierę kartingową rozpoczął w 2009 roku. Rok później zajął 8. miejsce w Trofeo Nazionale EasyKart, w którym rok później był 4.

W 2012 roku zajął 3. miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Włoch Easy60 i w tej samej kategorii wygrał Trofeo Nazionale Easykart. Do tego dołożył jeszcze 11. miejsce w WSK Final Cup.

W 2013 był 7. w Mistrzostwach Włoch w 60 Mini, 6. w WSK Euro Series oraz zajął 2. miejsce w Trofeo Andrea Margutti. Ten ostatni wynik powtórzył jeszcze w 2015 roku.

Sezon 2014 przyniósł mu 15. miejsce w Mistrzostwach Włoch i 42. miejsce w Mistrzostwach Europy w KF-Junior. W swoim ostatnim sezonie startów w kartingu – 2015 – zajął 2. miejsce w Mistrzostwach Włoch oraz 23. miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Świata.

W 2016 roku zaczął karierę w single seaterach, zajmując 12. miejsce we Włoskiej Formule 4. W 21 wyścigach raz stanął na podium.



W 2017 roku jechał aż w trzech seriach. W EuroFormule Open przejechał tylko 2 wyścigi, a w Formule 4 ADAC tylko 3, ale za to zajął 3. miejsce we włoskiej Formule 4. Wygrał 2 wyścigi, 8 razy był na podium.

Potem startował m.in. w Formule Renault Eurocup, zajmując tam 4. i 5. miejsce w sezonach 2019 i 2020.

W ubiegłym roku przejechał sezon Formuły 3 w Campos Racing, zajmując 15. miejsce. W 20 wyścigach raz wygrał (deszczowe Spa) i 2 razy uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Warto jednak dodać, że podczas GP Węgier dojechał do mety jako pierwszy, ale po karze (nie utrzymał maksymalnie 10 długości bolidu za safety carem) spadł na 8. miejsce. Punktował tylko 4 razy, ale mimo wszystko był jedynym ze swojej ekipy, który przebił się do punktów w całym sezonie. Jego partner z zespołu Amaury Codeel był 23. a trzeci kierowca, Laszlo Tooth 32. w klasyfikacji generalnej.



W całej karierze przejechał 129 wyścigów, wygrywając 9 razy i 28 razy będąc na podium. Z pole position startował 13 razy, a 9 razy wykręcił najlepszy czas wyścigu. Jego procent zwycięstw to 7%, a podiów 21,7%.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi