KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank

„Zwycięzcy biorą wszystko” – filmowe podsumowanie sezonu WRTW piątek odbyło się podsumowanie sezonu ekipy WRT, która wygrała w tym sezonie prawie wszystko jeżeli chodzi o wyścigi długodystansowe. I właśnie to „prawie” nas najbardziej boli.

Na podsumowaniu, o czym informowałem wcześniej, obecni byli wszyscy kierowcy ekipy – w tym Robert Kubica – i najważniejsze osoby w niej. Podczas uroczystości zaprezentowane zostało ponad 70-minutowe podsumowanie sezonu w wykonaniu belgijskiej ekipy, które potem pojawiło się na kanale zespołu na YouTube.

Znajdziemy w nim podsumowanie sezonów WEC, ELMS i GT w wykonaniu podopiecznych Vincenta Vosse. Dużą wartością materiału jest sporo ujęć z garażu i boksów ekipy, na których widzimy również Roberta Kubicę. Pojawiają się też komunikaty radiowe w trakcie sesji, których nie słyszeliśmy w trakcie sezonu.Mamy również wypowiedzi Roberta sprzed sezonu na temat wagi atmosfery w ekipie oraz komentarze lektora: „Robert zaangażował całą swoją wiedzę i doświadczenie wyścigowe, stając się naturalnym liderem zestawu kierowców zespołów” – słyszymy.

Sporą część filmu zajmują ujęcia z 24h Le Mans. Przed wyścigiem widzimy fajną scenę, gdy Louis Deletraz, Yifey Ye i Robert Kubica jadą na tor.

„Są tu kibice Roberta, jak miło” – mówi Yifey, na co Louis dodaje, że na wprost boksów jest wywieszony duży baner ze wsparciem dla Roberta. „Wiem, bo sam wożę go ze sobą i zawsze zawieszam” – odparł żartobliwie Kubica.

Potem wydarzenia są już mniej zabawne i oglądamy dramatyczne ujęcia z ostatnich chwil wyścigu w garażu WRT, w którym euforia mieszała się z rozpaczą.

Cały film obejrzycie poniżej:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi