KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

szczesliwego 2022

Wspaniały to był rok, nie zapomnę go nigdy. A czego sobie (i Wam) życzę w 2022?Jedno życzenie na każdy miesiąc – w ostatni dzień 2021 roku przyjmijcie ode mnie życzenia Noworoczne – związane również z Robertem Kubicą, Formułą 1 i motorsportem.

1. Styczeń: Decyzji

Życzę sobie i Wam bardzo mocno byśmy jak najszybciej poznali plany Roberta Kubicy na sezon 2022. Teoretycznie możemy się spodziewać, co to będzie, ale poznanie detali pozwoli nam na spokojnie przygotować się do startów Kubicy w WEC.

2. Luty: Żadnego Brawn GP

W lutym zaczniemy poznawać bolidy na sezon 2022 i ich formę. I o ile bardzo doceniamy geniusz techniczny projektantów F1 i ich pracę, o tyle nie chcemy powtórki z 2009 czy 2014 roku, a zatem dominacji jednej ekipy. Chcemy równej walki kilku ekip i wielu zwycięzców w sezonie 2022. Niech to będzie ciekawy rok!

3. Marzec: Mocnego początku

Nie tylko sezonu F1, ale przede wszystkim sezonu Roberta Kubicy. Widzieliśmy w 2021 roku, jak ważne jest rozpoczęcie ścigania z przytupem, pokazanie swoich możliwości i zbudowanie pewności siebie. I tego życzymy Robertowi Kubicy w sezonie 2022 – by przebiegał on równie mocno na wyższym szczeblu jak sezon 2021 na niższym.4. Kwiecień: Stałych kalendarzy

Bardzo chcielibyśmy, aby sytuacja na świecie pozwoliła w końcu na rozegranie wszystkich zaplanowanych rund Formuły 1. Nie wiem jak Wy, ale ja stęskniłem się już za Australią, Kanadą, Japonią czy Singapurem i liczę na to, że w 2022 roku przybliżymy się do normalności – nie tylko w kwestii kalendarza serii wyścigowych.

5. Maj: Pieniędzy i Miłości

Miami, Monako, Barcelona – te miasta będą gościły F1 w maju 2022. Gdy dodamy do tego prawdopodobny wyścig Roberta Kubicy na Spa, robi nam się z tego piękna mieszanka pieniędzy i miłości. I tego sobie i Wam życzę w pięknym zazwyczaj maju.

6. Czerwiec: Zwycięstwa

Niech Robertowi Kubicy uda się to, co nie udało się w mijającym roku – wygrana w 24h Le Mans!

7. Lipiec: Wyścigu

To zazwyczaj miesiąc Grand Prix Węgier. A jako że to nasz, polski wyścig, to życzę każdemu z Was możliwości wyjazdu na przynajmniej jeden wyścig sezonu 2022 – czy to Formuły 1 czy serii, w której będzie ścigał się Robert Kubica. A zatem jak najwięcej wyścigowych lub rajdowych emocji na żywo!8. Sierpień: Odpoczynku

W F1 i wielu innych seriach sierpień to miesiąc odpoczynku i właśnie jego życzę Wam w 2022 roku. Przede wszystkim odpoczynku psychicznego – zluzowania z pracą i cieszenia się życiem. A że sam cierpię na niedobór czasu, wiem, że jest to życzenie ważne.

Życzę Wam też w okresie wakacyjnym i nie tylko możliwości nieskrępowanych wyjazdów, zwłaszcza, że to wiązałoby się z poprawieniem sytuacji pandemicznej.

9. Wrzesień: Nauki

W sumie nie wiem, czy są tu uczniowie, ale podejrzewam, że jacyś studenci się znajdą, a już na pewno rodzice dzieci, które we wrześniu zaczną pierwszy/kolejny rok nauki. Sam będę w gronie tych, którzy poślą swoje dziecko do szkoły więc możliwe, że nauczę się wielu nowych rzeczy i wreszcie moje teksty będą bez błędów.

Życzę nam w Nowym Roku dużo nauki – nie tylko nowej serii i partnerów Roberta Kubicy – ale też motorsportu i pogłębiania wiedzy o nim. W miarę możliwości uczmy się też jazdy – czy to autami drogowymi czy gokartami, rajdówkami, wyścigówkami. Obojętne czy w realu czy „wirtualnej rzeczywistości”.

10. Październik: Przyszłości

Życzę Wam, byśmy mogli wspólnie emocjonować się występami wielu polskich kierowców wyścigowych i rajdowych. W październiku ich sezony będą dobiegały końca i będzie kształtowała się ich przyszłość.Rok 2022 będzie kluczowym dla Romana Bilińskiego, Tymka Kucharczyka czy Macieja Gładysza. Te nadzieje polskiego motorsportu muszą spisać się w ciągu najbliższych 12 miesięcy świetnie i zapewnić sobie awans do wyższych serii.

11. Listopad: Emocji

Na przedostatni miesiąc 2022 roku życzę nam powtórki z Abu Zabi 2021. I niekoniecznie chodzi o przebieg ostatnigo wyścigu sezonu F1, a o sytuację przed nim – bardzo bliską sytuację w klasyfikacjach generalnych i emocje do ostatniego okrążenia.

12. Grudzień: Wiedzy

Zaczęliśmy Robertem Kubicą i nim kończymy. Życzę Wam, abyśmy za rok znali już przyszłość Polaka na sezon 2023 i była to przyszłość lepsza od tej, która czeka na niego w sezonie 2022. I aby w spokoju, z wiedzą, co będzie robił, mógł śledzić występy naszych piłkarzy na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze.

A przede wszystkim życzę Wam, żeby się żyło, żeby się wiodło, żeby się chciało i żeby się mogło. Do siego roku!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi