KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

U Kubicy (pozorna) cisza, kogo wybierze Polak?Przez ostatnie dni wydarzenia z Formuły pochłonęły nas całkowicie, a nieobecność Roberta Kubicy w Arabii Saudyjskiej i Abu Zabi sprawiła, że informacji związanych z Polakiem nie było.

Absencja

 

O tej kwestii już pisałem, ale krótko powtórzę – Robert Kubica miał być zarówno w Arabii Saudyjskiej jak i Abu Zabi. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego w planach był występ Roberta Kubicy w pierwszym treningu.

Te plany nie zostały jednak zrealizowane. Nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego komunikatu, nikt też nie zadał pytania o nieobecność Roberta przedstawicielom Alfy. „Wiemy” jedynie tyle, ile sugerował fotograf F1, Kym Illman – że Robert Kubica mógł otrzymać pozytywny wynik testu na koronawirusa i dlatego zastąpić musiał go Calum Ilott.Ale to wszystko tylko spekulacje.

Program na 2022

 

Spekulacjami pozostaje też kwestia programu Roberta Kubicy na sezon 2022. Choć tu możemy być pewni większej liczby kwestii. Po pierwsze, pewne jest, że Kubica będzie w przyszłym roku jeździł w WEC (i być może połączy to z wybranymi starami w ELMS, jeżeli pozwoli na to harmonogram i będzie to planował przyszły zespół Kubicy).

Nadal nie wiemy, w jakim zespole będzie jeździł Kubica. Tu warto wspomnieć o newsach dotyczących różnych ekip z ostatnich dni.

Po pierwsze, praktycznie nie mówi się już o Robercie w kontekście miejsca w WRT. Ekipa szuka nowych kierowców. Jednym z nich może być Sophia Floersch, która po zakończeniu sezonu WEC testowała razem z belgijską ekipą. Co ciekawe, Floersch ma również rozmawiać – jak informuje motorsport.com – z Premą, czyli najbardziej prawdopodobnym zespołem Kubicy w przyszłym roku. W grze o tę zawodniczkę jest również jej obecna ekipa, Richard Mille Racing.

Wydaje się, że Kubica jest najbliżej jazdy w nowym zespole Prema Iron Lynx w LMP2, który będzie współpracował przy tworzeniu programu hypercarów Ferrari na przyszły rok. Robert testował już z tym zespołem i „ptaszki ćwierkają”, że nie były to tylko jazdy dla funu czy jazdy „niemające związku z przyszłością”. Co więcej, Kubica może „zabrać” do tej ekipy ze sobą Louisa Deletraza. Polak i Prema znają potencjał tego zawodnika. Pytanie, kto będzie tym trzecim i to chyba obecnie najciekawsza kwestia. Floersch to zawodniczka z licencją srebrną, ale już doświadczeniem w LMP2.Ale nie możemy – bazując na obecnej wiedzy – powiedzieć, że coś jest już pewne, szczególnie, że Robertem mocno zainteresowany był/jest zespół JOTA. Z tej ekipy – właśnie do WRT – odchodzi Sean Gelael, który ma licencję srebrną, a właśnie takich kierowców potrzebuje teraz Vincent Vosse. Jego celem jest walka o tytuły, a to wydaje się realniejsze w WRT. Co ciekawe JOTA jest też zainteresowana Antonio Giovinazzim. Jest jednak mało prawdopodobne, by Kubica zdecydował się na program nie dający szans na ciekawą przyszłość w wyścigach endurance.

Kiedy?

 

Spodziewam się, że jeszcze przez 2-3 tygodnie będziemy mieli ciszę w sprawie Roberta. W połowie stycznia spodziewałbym się ogłoszenia jego zespołu w przyszłym roku i będę nieco zaskoczony, jeżeli nie będzie to Prema.

Sezon WEC startuje 12-13 marca prologiem na torze Sebring. Jest jednak niemal pewne, że Kubica zdecyduje się na start wcześniej w jednym z wyścigów w ramach przygotowań do sezonu – być może ponownie w 24h Daytony.

Na koniec jeszcze mała uwaga – jeżeli nic nie dzieje się u Roberta, to nie zamierzam na siłę tworzyć newsów z nim związanych, choć to jego występy pozostają najważniejszym tematem bloga. Trafiliśmy akurat na taki okres, gdy w F1 działo się bardzo dużo, a u Roberta nic – z niewiadomych oficjalnie powodów. Zwrócę jednak uwagę, że mimo wszystko byłem jedynym który w ostatnim tygodniu poruszał na większą skalę temat nieobecności Roberta w Abu Zabi i jego zaplanowanych wcześniej jazd.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi