KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

4 Miko

Marczyk i Gospodarczyk w imponującym stylu wygrywają Tor Modlin Rally Show



Tor Modlin Rally Show stanowił przedostatnie wyzwanie tegorocznego sezonu dla Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Załoga ORLEN Team pojawiła się w Nowym Dworze Mazowieckim w celu odpowiedniego przetestowania sprzętu i ustawień przed finałem sezonu – Rajdem Barbórka. Przy okazji Miko i Szymon nie ukrywali, że ich celem jest kolejne w tym roku zwycięstwo.

Po zakończeniu sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Europy przyszedł czas na imprezy kończące sezon. Pierwszym z takich widowiskowych rajdów, niosących znamiona wielkiego show był – jak po części wskazuje sama nazwa – Tor Modlin Rally Show, czyli impreza zlokalizowana w Nowym Dworze Mazowieckim pod Warszawą.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przywieźli na Tor Modlin Škodę Fabię Rally2 evo. Załoga ORLEN Team była jedną z 22 w najmocniejszej kategorii R1. Swoje aspiracje Miko z Szymonem potwierdzili już na odcinku testowym, wykręcając znakomity czas. To była ledwie zapowiedź tego, co miało wydarzyć się we właściwej części rywalizacji, w sobotę 27 listopada.



Warunki były niezwykle wymagające. Padający deszcz oraz śnieg komplikowały zadanie załogom walczącym o zwycięstwo. Nie zrobiło to większego wrażenia na Marczyku i Gospodarczyku. Wygrali oni wszystkie osiem odcinków specjalnych zaliczanych do Tor Modlin Rally Show, finalnie pokonując drugą załogę o ponad 50 sekund. To ogromna przewaga na tak krótkiej i technicznej imprezie, rozgrywanej w większości na torze.

Zmagania pod Warszawą zakończyło Kryterium Toru Modlin. Również tam załoga ORLEN Team nie pozostawiła swoim rywalom złudzeń odnośnie tego, kto jest w ten weekend najszybszy. 3 sekundy przewagi nad drugą załogą i ponad 10 nad trzecią na próbie o długości zaledwie 2,5 km. To była absolutna deklasacja! Przede wszystkim było to też bardzo dobre przetarcie przed Rajdem Barbórka – finałową imprezą sezonu. Najbardziej medialny rajd w naszym kraju odbędzie się w dniach 3-4 grudnia w Warszawie i okolicach. Zwieńczeniem sezonu będzie kultowe Kryterium Asów na ulicy Karowej.

– Zajmujemy pierwsze miejsce w Tor Modlin Rally Show oraz w Kryterium Toru Modlin! Nie było to wcale tak łatwe zadanie, jak niektórym mogłoby się wydawać. To był długi, wymagający dzień, podczas którego cały czas coś się działo. Tak naprawdę nie mieliśmy nawet chwili na odpoczynek i relaks – powiedział na mecie imprezy Mikołaj Marczyk. – Warunki były naprawdę trudne. Na odcinku po Twierdzy Modlin przestrzeliliśmy hamowanie i ścięliśmy drogowy znak. Takich przygód nie mieliśmy nawet w mistrzostwach Europy! Te trasy w tych warunkach to była naprawdę wielka rajdowa szkoła. Cieszę się, bo zebraliśmy z Toru Modlin mnóstwo wartościowych informacji i danych przed Rajdem Barbórka. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszych testów przed finałem sezonu – podsumował kierowca ORLEN Team.

– To był niezwykle wymagający rajd. Takiej zagwozdki co do wyboru opon nie mieliśmy chyba nawet podczas całego sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy. Kiedy obudziliśmy się rano, było biało i padał śnieg. Później lało – naprawdę w kilku momentach nie wiedzieliśmy co mamy robić i jakie opony wybrać na kolejne odcinki. Ale udało się – wygrywamy rajd i kryterium. To był dobry występ i świetne testy przed Barbórką – podkreślał zadowolony Szymon Gospodarczyk.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi