KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

large-2021 Belgian Grand Prix - Sunday

Kibice GP Belgii otrzymają „rekompensaty”. Zadowoleni raczej nie będąPo wielu godzinach marznięcia w deszczu i oczekiwania na decyzje sędziów, ci, którzy kupili bilety na Grand Prix Belgii 2021, zobaczyli 2 okrążenia za samochodem bezpieczeństwa, za które przyznano połowę punktów. Po wyścigu obiecano im rekompensaty.

GP Belgii było jednym z najbardziej kuriozalnych wyścigów ostatnich lat. Z powodu ulewnych opadów deszczu i obaw o bezpieczeństwo zawodników, deyrekcja wyścigu przesuwała godzinę rozpoczęcia rywalizacji, podejmując również spóźnione próby oczyszczania toru.

Ostatecznie, mimo poprawy warunków, było zbyt ciemno, by rozegrać nawet kilkanaście okrążeń wyścigu. Zamiast tego kierowcy przejechali 2 okrążenia za samochodem bezpieczeństwa, za które przyznano połowę punktów. De facto decydowała kolejność z kwalifikacji. Wygrał Max Verstappen, drugi był George Russell, a trzeci Lewis Hamilton.Oprócz szerokiej dyskusji o błędach dyrekcji wyścigu w trakcie całego zamieszania, pojawiła się też kwestia rekompensat dla kibiców, którzy nie doczekali się rywalizacji. A było ich blisko 70 tys.

Jak można się było spodziewać, nie otrzymają oni rekompensaty pieniężnej. Zamiast tego zaoferowano im dostęp do F1 TV Pro i możliwość wejścia w czwartek przed GP Belgii na tor. Pomiędzy kibicami, którzy uczestniczyli w wyścigu w 2021 roku rozlosowana zostanie również pula biletów – łącznie 170 (20 VIP, 50 Gold i 100 Silver) na cały weekend.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum