Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

WRT Le Mans

WRT planuje dwa zespoły w WECVincent Vosse potwierdził, że jego ekipa WRT będzie starała się o wprowadzenie drugiego samochodu LMP2 do Długodystansowych Mistrzostw Świata.

WRT w tym sezonie miało jeden zespół w WEC, w którym jechali Robin Frijns, Ferdinand Habsburg i Charles Milesi oraz ekipę w ELMS, której skład stanowili Robert Kubica, Yifey Ye i Louis Deletraz. Oba te zespoły wygrały swoje serie, a do tego były najlepsze w 24h Le Mans, niemal zdobywając dublet.

Nie jest tajemnicą, że WRT bardzo mocno współpracuje z Audi i chce obsługiwać samochody LMDh tej fabryki, które zadebiutują w WEC w 2023 roku.„Chcemy być odpowiednim partnerem dla producenta na przyszłość. Aby to zrobić, kolejnym krokiem dla nas jest wystawianie dwóch samochodów w WEC i jest to normalny ruch. Czy to się stanie czy nie – nie wiem. Zawsze wszystko może pójść nie tak albo cokolwiek może pójść nie tak. Ale moim planem są dwa samochody w WEC w przyszłym roku” – mówi Vosse, cytowany przez motorsportweek.com.

Wiadomo, że w obu ekipach WRT będą musiały zajść zmiany personalne ze względów regulaminowych. Nad swoimi programami pracują również kierowcy. Yifey Ye został niedawno kierowcą Porsche i może przejść do zespołu Team Penske, przygotowującego program LMDh dla Porsche. Charles Milesi typowany jest do przejścia do Hypercarów. Propozycje z innych ekip mają też inni kierowcy ekipy, w tym Robert Kubica. Z WRT zostanie raczej Ferdinand Habsburg, otwarcie deklarujący chęć jazdy w LMDh w barwach Audi.

Nie tylko WRT

 

Stawka LMP2 w sezonie 2022 może być bardzo liczna. Drugie auto wystawi United Autosport, do rywalizacji dołączy też AF Corse. W LMP2 zadebiutuje też ekipa powstała na mocy partnerstwa Premy i Iron-Lynx, której skład nie jest jeszcze znany.Wiemy, że jest ona zainteresowana współpracą z Robertem Kubicą, który testował auto GT w Bahrajnie po zakończeniu sezonu WEC. Ten program jest o tyle interesujący, że zarówno Prema jak i Iron Lynx współpracują z Ferrari, które wprowadzi swojego Hypercara od sezonu 2023. Jazda w Prema – Iron Lynx może być zatem przepustką do jazdy w najwyższej kategorii wyścigów długodystansowych od sezonu 2023.

Nie jest to jedyny zespół, który widziałby Roberta w swoim składzie, zainteresowana jest nim też ekipa, która walczyła w czołówce WEC w minionym sezonie.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi