KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

„Trudniej przesiąść się z LMP2 do F1 niż w ubiegłym roku z DTM”W rozmowie z motorsportweek.com Robert Kubica podkreśla, że podczas przygotowań do ostatniej rundy sezonu WEC z High Class Racing skupia się na poprawie tempa najsłabszego zawodnika zespołu, Dennisa Andersena, gdyż to poprawa jego osiągów może dać ekipie największy zysk czasowy.

Kubica został poproszony o porównanie prototypów F1 i LMP2. Stwierdził, że w tym roku przesiadka pomiędzy kategoriami jest trudniejsza niż było to w poprzednim sezonie, gdy jeździł w DTM.

„Różnice są bardzo duże. Zdecydowanie trudniej przesiąść się z LMP2 na F1 niż odwrotnie. W tym roku te różnice są szczególnie duże. Z jakiegoś powodu w kombinacji LMP2 – Formuła 1 trudniej jest się zaadaptować w krótkim czasie. W ubiegłym roku z DTM, nie wiedzieć z jakiego powodu, było łatwiej. Może ubiegłoroczny bolid Alfy pasował mi lepiej. Od początku tego roku przeskakiwałem z LMP2 do F1 i nie miałem ogromnej pewności siebie i dobrego czucia. Oczywiście są jakieś tego przyczyny” – powiedział Robert.

Do startu z High Class Racing Polak podchodzi inaczej niż do swoich poprzednich występów długodystansowych i podkreśla, że najważniejsze w przygotowaniach jest poprawienie warunków jazdy najsłabszym kierowcom w zespole.„Gdy jeździ się z kierowcami – „gentelmenami” – podejście jest inne, ale nadal próbujemy dać z siebie wszystko. High Class zmieniło się nieco od czasu, gdy jeździłem z nimi w styczniu. Nigdy nie wiesz, czego oczekiwać i czego doświadczysz, ale myślę, że pracujemy razem dobrze, próbujemy się poprawiać. Pracując z kierowcą-gentelmenem masz dużo miejsca na poprawę. W ubiegłym tygodniu warunki były bardzo wymagające dla mniej doświadczonych kierowców. Zespół może sporo zyskać ułatwiając tym zawodnikom jazdę” – mówi Kubica.

O co zatem będą walczyć w ostatnim wyścigu sezonu?

„Na nasze wyścigi trzeba patrzeć realistycznie. Nie ścigamy się z WRT, JOTĄ czy United Autosports. Myślę, że wiemy, gdzie jest nasze miejsce, szczególnie w wyścigu 8-godzinnym, gdy kierowca z licencją brązową musi zostać w aucie znacznie dłużej niż standardowo. Bardzo istotne jest zatem ułatwienie mu pracy i to nasz priorytet by taki zawodnik był jak najbardziej wydajny na długich przejazdach” – mówi kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN.

Czy Roberta zobaczymy w przyszłym roku podczas 24h Daytony?

„Przede wszystkim, muszę zobaczyć, co będę robił w przyszłym roku i jak będą wyglądać moje plany. Oczywiście, Daytona będzie dobrą okazją jeżeli będę jeździł w wyścigach długodystansowych” – mówi Polak.

Źródło: motorsportweek.com, fot. High Class RacingPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi