Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica wrt paul ricard

Kubica testuje z jednym z możliwych zespołów na 2022. „Jazdy w większej grupie”W rozmowie z Polskim Radiem Robert Kubica potwierdził, że jego zespół na sezon 2022 poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni. Obecnie trwa dopracowywanie składu jego przyszłej ekipy.

Podczas środowych wywiadów Robert podkreślał znaczenie partnerów z swoim przyszłym zespole, niezależnie od tego jaka to będzie ekipa. Powtórzył to również w rozmowie z Polskim Radiem, zdradzając, że część wyboru partnerów będzie dokonywała się również podczas najbliższych testów. Kubica prawdopodobnie z Premą Iron Lynx.

„Jadę na testy z innym zespołem, ale to nie oznacza jeszcze, że już jest pewne, z którym zespołem wystartuję w przyszłym roku. Będziemy testować w większym gronie ludzi co jest ważne ponieważ jedna rzecz to wybrać zespół, a druga to wybrać ludzi i rozumieć swoich partnerów zespołowych” – powiedział Kubica, który potwierdził, że zastanawia się nad dwoma seriami w przyszłym roku. Jednocześnie Polak wykluczył jazdę za Oceanem.„Z racji moich obowiązków kierowcy rezerwowego w Alfa Romeo Racing Orlen, amerykańska seria IMSA odpada. Raczej WEC i ELMS, może dwie. Jestem na dobrej drodze, wszystko powinno rozwiązać się w ciągu najbliższych tygodni” – dodał Kubica.

Zapytany wprost czy to już koniec z Formułą 1, czy pozostaje ona marzeniem, Kubica mówi: „Tego nikt nie wie. Formuła 1 była marzeniem jak miałem 10 lat, teraz jest celem. Ale teraz znalazłem wyścigi długodystansowe i wiem, że jest to seria, która może dać mi sporo satysfakcji i wyzwań, a to nie jest łatwe jeżeli wcześniej jeździłeś w Formule 1. Błędem byłoby zapatrzenie się w Formułę 1, nie uwzględniając innych serii. Endurance potrafi mi dać dzisiaj to, czego nie jest w stanie zaoferować mi inna seria”.

Widać, jak duże znaczenie w wyborze tej ścieżki miała dramatyczna końcówka wyścigu 24h Le Mans 2021, gdy Orlen Team WRT w ostatnich sekundach stracił triumf.„Wpływ na to ma również to, co wydarzyło się na Le Mans w tym roku, gdy straciliśmy zwycięstwo na kilka minut przed końcem. Nawet powiedziałem Louisowi tuż przed końcem: No i co, przyjechałem tu raz, wygrałem, to już nie muszę przyjeżdżać. A wiemy, jak się skończyło. Będę teraz próbował wygrać ten wyścig” – dodaje Robert.

Całego wywiadu wysłuchacie tutaj.

Źródło: polskieradio24.plPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Przedsezonowe testy F1 Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Prolog WEC - Sebring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

10 lutego – Aston Martin
11 lutego – McLaren
14 lutego – AlphaTauri
17 lutego – Ferrari
18 lutego – Mercedes
21 lutego – Alpine

Bądź na bieżąco

Popularne tagi