KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

„Kluczowe części toru będą gotowe” – Arabia Saudyjska walczy z czasemPod coraz większym znakiem zapytania stoi gotowość toru ulicznego w Jeddah, który ma gościć przedostatnią rundę sezonu 2021 Formuły 1. Władze obiektu deklarują, że kluczowe części będą gotowe na czas.

W sieci od jakiegoś czasu można znaleźć filmy i zdjęcia z przygotowań na Jeddah, które raczej nie pokazują dobrego stanu przygotowania toru. Z opóźnień zdaje sobie sprawę Formuła 1, walczą z nimi organizatorzy.

Steve Nielsen, dyrektor sportowy F1, wierzy, że wszystko będzie gotowe na czas.„To ambitny projekt, to będzie wspaniały obiekt. Organizatorzy są poza harmonogramem, ale pracują dosłownie 24 godziny na dobę od dłuższego czasu. Widziałem dziś zdjęcia i zrobili ogromny postęp, ale jest jeszcze wiele pracy. Walka będzie trwała do ostatniej chwili, ale zdążą. Wszystko, co będzie potrzebne do przeprowadzenia wyścigu, będzie gotowe” – mówi Nielsen w rozmowie z motorsport.com.

Przekonany o tym jest również Michael Masi.

„Wierzę, że będą gotowi. Udam się tam by się o tym upewnić. Od początku wiedzieliśmy, że będziemy na limicie z czasem, jednak postęp, który zobaczyliśmy dotychczas był niesamowity”

Wtóruje im Stefano Domenicali, jednak przyznaje, że pewne mniej istotne elementy mogą nie zostać oddane.

„To możliwe, ale tor będzie gotowy, a to priorytet” – mówi.

Źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum