KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Dziś posiedzenie w sprawie ponownego rozpatrzenia sytuacji Hamilton – VerstappenSytuacja w mistrzostwach po wyścigu w Brazylii zrobiła się napięta. Pretendenci do tytułu mistrzowskiego znów walczyli koło w koło na torze – co doprowadziło do kolejnych kontrowersji. W czwartek spotkanie Mercedesa z sędziami.

Podczas 48. okrążenia Grand Prix São Paulo, doszło do pojedynku między Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem. Obaj znaleźli się na chwilę poza torem. Podniosły się głosy, że Verstappen przesadził w swojej obronie i powinien dostać karę. Sędziowie orzekli jej brak. Jednak po opublikowaniu nagrania z kamery pokładowej Red Bulla, Michael Masi powiedział, że mając dostęp do tego nagrania podczas wyścigu, przyznałby karę Verstappenowi.

To daje argumenty Mercedesowi do odwołania się od decyzji sędziów. Ewentualna kara dla rywala Lewisa Hamiltona w mistrzostwach doprowadzi do zmniejszenia strat w klasyfikacji generalnej kierowców.W czwartek o godzinie 15:00 czasu polskiego odbędzie się przesłuchanie, na którym Mercedes będzie próbował przedstawić dowody mające doprowadzić do ponownego rozpatrzenia sprawy. Zostali na nie wezwani przedstawiciele obu zespołów oraz sami kierowcy, którzy przedstawią sytuację z własnego punktu widzenia.

Jeśli FIA uzna dowody za wystarczające to wynik Maxa Verstappena z Brazylii będzie zagrożony. Ewentualnie może zostać nałożona kara przesunięcia na starcie podczas weekendu wyścigowego w Katarze.

Jakub AndrusiewiczPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum