KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Co musisz wziąć pod uwagę kupując laptopa do gier?

Chcesz kupić laptopa do gier, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Powrotroberta przedstawia najważniejsze wskazówki i wyjaśnia, na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa.

Jeśli chcesz kupić laptopa do gier, będziesz przytłoczony mnóstwem urządzeń, które oferują różne komponenty w różnych cenach.

My w Powrotroberta wyjaśniamy, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie laptopa do gier.

Co jest lepsze do gier: komputer stacjonarny czy laptop?

Mobilność

Główną siłą notebooka jest mobilność. Jeśli chcesz grać lub pracować w podróży, laptop jest najlepszym wyborem. Ponieważ bez problemu zapakujesz laptopa do plecaka lub torby. Teoretycznie działałoby to również z komputerem stacjonarnym, ale byłoby to zbyt nieporęczne.

Zwykle potrzebujesz znacznie mniej kabli do laptopa. Stacja robocza z laptopem często wygląda bardziej schludnie niż komputer stacjonarny. Nawet jeśli używasz tylko Bluetooth, nadal masz gdzieś kable zasilające i połączenia.

Komputery stacjonarne wymagają również gniazdka elektrycznego i monitora. W przypadku notebooka wszystko to zapewnia wbudowany panel monitora i wewnętrzna bateria. Komputer stacjonarny jest znacznie bardziej dynamiczny w stałej pozycji, ponieważ masz więcej połączeń i możesz łatwo zamontować dodatkowe rozszerzenia na płycie głównej.

Aktualizacje sprzętu

To główna wada laptopa. Modernizacja laptopów jest prawie niemożliwa. Wynika to również z bardzo kompaktowej konstrukcji.

W niektórych notebookach można wymienić pamięć główną (RAM) lub dysk twardy, ale modernizacja procesora lub karty graficznej jest praktycznie niemożliwa dla użytkownika. Tego również nie oferują sami producenci.

Zaleta komputera stacjonarnego jest oczywista: przy stosunkowo niewielkim wysiłku można łatwo wymienić poszczególne komponenty i zastąpić je mocniejszymi częściami. Zamiast kupować nowy komputer stacjonarny, możesz stopniowo wymieniać (nawet zepsute) komponenty.

Na następnej stronie wyjaśniamy, na jakie kryteria należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do gier. Wyjaśnimy Ci również, który sprzęt najbardziej Ci odpowiada.

Sprawdź Premiera huawei matebook 14s; jest bardzo lekki.

3 ważne kryteria przy zakupie laptopa do gier

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie laptopa do gier? W tej sekcji chcemy przedstawić 6 ważnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie laptopa do gier.

Wyświetlacz:

  • Laptopy do gier są dostępne w rozmiarach od 13” do 17”.

  • Urządzenia 15-calowe są zwykle nieco tańsze niż urządzenia 17-calowe i zajmują mniej miejsca na biurku. 17-calowe wyświetlacze mogą wyświetlać więcej szczegółów na większym ekranie. Jeśli chcesz zachować dużą mobilność w podróży, zalecana jest mniejsza wersja, ponieważ 17-calowe urządzenia wymagają więcej miejsca i są cięższe.

  • Zwróć uwagę, że wbudowane monitory mają również różne częstotliwości powtarzania (Hz).W następnym rozdziale wyjaśnimy bardziej szczegółowo, na co należy zwrócić uwagę.

  • Należy również zwracać uwagę na laptopy z ekranami QHD. Wyświetlacze QHD są często tańsze i mają więcej funkcji niż wiele monitorów 4K. Jednak jakość obrazu nie jest gorsza.

Zwróć uwagę na jasność: Zwróć uwagę na jasność przy wyborze laptopa. Im jaśniejszy ekran, tym mniej problemów z wpadającym światłem. Upewnij się, że urządzenie obsługuje co najmniej 300 nitów. Nits opisuje luminancję wyświetlacza. Jeśli wyświetlacz jest zbyt jasny, zawsze możesz go dostosować ręcznie, tak jak najlepiej.

Zwróć uwagę na proporcje: Zwróć uwagę na proporcje swojego laptopa. Zarówno 16:9, jak i 16:10 są już dostępne tutaj.

16:10 jest o kilka pikseli wyższy niż 16:9, ale jest bardziej odpowiedni do pracy, ponieważ masz więcej miejsca na ekranie. Bo przy dużych tabelach, w przeglądarce, podczas wpisywania tekstów czy edycji zdjęć, daje to zysk przestrzeni, który znacznie uprzyjemnia pracę.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi