KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Basz znów mistrzem, zwycięstwa Wierzbickiego, przeciętne KMŚIntensywne zakończenie miał październik na motorsportowych arenach. Kibicowaliśmy oczywiście Polakom – jak wypadli w swoich seriach?

Oczywiście o występach Inter Europol Competition i Roberta Kubicy w 6h Bahrajnu informowałem w relacjach live, dlatego nie będę już tu o nich wspominał.

Lamborghini Super Trofeo

 

Perfekcyjny wręcz weekend zaliczył na torze Misano Karol Basz. Najpierw, jadąc wspólnie z Andrzejem Lewandowskim, zajął on dwukrotnie 3. miejsca w wyścigach tej serii, wygrywając przy tym kategorię Pro-Am. Startowały 33 auta (w tym 8 w Pro-Am). Później w ramach Lamborghini Super Trofeo World Final Basz jadąc z Mattią Michelotto dwukrotnie wygrał (po dwóch startach z pole position). Tym samym zdobył mistrzostwo. Andrzej Lewandowski w pierwszym wyścigu był 5, a drugiego nie ukończył.Na Misano w tej serii jechali również Grzegorz Moczulski i Bartłomiej Opioła, którzy zajęli 22. i 26. miejsca. W Lamborghini Super Trofeo World Final Moczulski był 11. i 16.

Włoska F4

 

Dwóch Polaków jechało na Monzy w ramach kolejnej rundy tej serii. Piotr Wiśnicki zdobył kolejne punkty, zajmując 8. miejsce w pierwszym wyścigu. W kwalifikacjach był 13. i 15. Drugi wyścig ukończył na 30. miejscu w gronie 35 aut.

Kacper Sztuka w czasówce wywalczył pozycje 22. i 19. a w wyścigach był kolejno 17, 16. i 30. Jednocześnie były to 7, 7. i 18. miejsca w kategorii Rookie.

Renault Clio Cup Europe

 

Jerzy Spinkiewicz z UNIQ Racing zaliczył dość pechową rundę na Monzy, szczególnie, że miał bardzo dobre tempo. W treningach zajmował 3. i 7. miejsca i mógł liczyć na dobre miejsce w kwalifikacjach. Niestety, ukręcona półoś w kwalifikacjach sprawiła, że startował z dopiero 46. miesjca w stawce liczącej 48 samochodów.

W pierwszym wyścigu Spinkiewicz poradził sobie znakomicie, awansując o 29 miejsc i wykręcając trzeci czas wyścigu. Dało mu to 2. miejsce w kategorii Challenger. Co warte podkreślenia, kierowcy jechali zaledwie 7 okrążeń tempem wyścigowym za sprawą dwóch wyjazdów samochodu bezpieczeństwa.W drugim wyścigu Spinkiewicz startował z 16. miejsca bowiem w kwalifikacjach na jego szybkich kółkach pojawiały się czerwone flagi. Udało mu się ukończyć go na 15. pozycji i 3. w kategorii Challenger.

Ford Fiesta Sprint Cup

 

Świetnie jechał Nikodem Wierzbicki, który wygrał kwalifikacje, a w wyścigach zajmował 5. i 3. miejsca, będąc bezkonkurencyjnym w kategorii DIV1. Startowało 19 aut.

Znakomity występ zaliczył też Aleksander Olejniczak w kwalifikacjach był 8, ale pierwszy wyścig wygrał. W drugim był 10 (3. w DIV2).

RCN

 

Na Nordschleife wystartowało 166 aut. W klasie V6 jechało 5 kierowców, a Jacek Pydys zajął w niej 4. miejsce. Jakub Glasse i Bartosz Palusko startowali w klasie V4, do której przystąpiło 26 kierowców. Spisali się znakomicie, zgarniając polski dublet – Palusko dojechał przed Glasse.

VRM BMW M2 Cup

 

Na torze Assen startowało 16 samochodów. Tomasz Magdziarz zajął 9. miejsce w kwalifikacjach, a w wyścigach dojeżdżał na 14. i 10. miejscu.

Mazda Mx-5 Cup

 

Również na Assen jechał Filip Wójtowicz, który był 3. w czasówce, a w wyścigach 3. i 2. w gronie 14 samochodów.

Karting

 

O wynikach Polaków w Kartingowych Mistrzostwach Świata w hiszpańskim Campillos informowałem Was w relacji live, którą znajdziecie tutaj.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi