Michael Andretti zapewnia, że nadal będzie starał się kupić zespół Formuły 1, mimo fiaska rozmów z Sauberem w sprawie przejęcia ekipy z Hinwil.
Przez kilka tygodni toczyły się rozmowy pomiędzy zespołem Andrettiego a władzami Saubera w sprawie przejęcia pakietu większościowego w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN. Ostatecznie do umowy nie doszło ze względu na kwestie dodatkowych gwarancji, które miałby dać Andretti. Amerykanie chcieli ograniczyć zatrudnienie w zespole, z czym nie zgadzał się m.in. Finn Rausing.
“To było naprawdę rozczarowujące, że deal z Sauberem nie wypalił. Byliśmy dosłownie 48 godzin od dogadania się” – mówi Andretti.
“Nadal bardzo chciałbym to zrobić, ale okazji jest coraz mniej. Teraz tak naprawdę zespoły nie są na sprzedaż. Musimy zobaczyć, co wydarzy się w przyszłości, ale zainteresowanie z naszej strony nadal jest” – dodaje Amerykanin.
Właściciel m.in. ekipy IndyCar deklaruje, że kocha Formułę 1, która jest ostatecznym doświadczeniem w wyscigach.
“Umieszczenie w niej naszej marki byłoby czymś ogromny. Wzniosłoby nas to na najwyższy możliwy poziom. Nadal atakujemy i zobaczymy, co się stanie. Nie poddam się jednak, z pewnością nadejdą okazję, których nie ma teraz. Trzeba się za nimi rozglądać” – kończy Andretti, cytowany przez magazyn RACER.
Źródło: racer.com