KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, mbiela, Sebastian Sowul, SLAVI7, Gnusma, jacek79100, Robert Taras
blank
Laguna seca f3

Wyniki 2. rundy lig LMP2/GT3 oraz zapowiedź ligi Formuły 3



Wymagająca była runda naszej ligi LMP2/GT3 na torze Watkins Glen. Poznajcie jej wyniki, klasyfikację generalną oraz przeczytajcie zapowiedź ligi Formuły 3 na Laguna Seca.

Liga Mazdy

 

Poniżej znajdziecie wyniki 2. rundy lig LMP2/GT3.

MiejsceAutoKierowcaGridStrataBest lapIncPunktyDodatkoweŁącznie
1Dallara P217Przemyslaw Martyna11:33.12731009109
2Dallara P217Lukasz Blaszczyk3-05.3601:33.527792294
3Dallara P217Radek Lapacz6-13.2151:33.494118686
4Dallara P217Jacek Wojciechowski24-23.5871:33.76068282
5Dallara P217Pawel Miron8-33.4641:33.93537878
6Dallara P217Leszek Kazusek14-54.8771:34.051774377
7Dallara P217Sebastian Sieńko13-56.2321:34.98337070
8Dallara P217Marek Krzyszkowski7-57.5831:34.453146666
9Dallara P217Lukasz Wojkowski211-1:05.1921:35.04926464
10Dallara P217Marcin Klimczak5-1:20.4301:34.714106262
11Dallara P217Bartłomiej Kędzia12-1 L1:34.757136060
12Dallara P217Greg Stan2-2 L1:33.9431358462
13Dallara P217Maksymilian Czapiewski10-13 L1:34.97445656
14Dallara P217Mateusz Cieslicki9-27 L-45454
1GT3 ClassSzymon Mroczek20-3 L1:47.96621003103
2GT3 ClassMaciej Bochuzynski17-3 L1:46.9691292294
3GT3 ClassBartlomiej Gad21-3 L1:47.51088686
4GT3 ClassGrzegorz Koziara22-4 L1:48.30408282
5GT3 ClassWojciech Buczkowski216-4 L1:46.805478785
6GT3 ClassMaciej Weiss24-4 L1:47.91287474
7GT3 ClassPawel Pociecha15-4 L1:47.4751270676
8GT3 ClassTomasz Lipinski23-5 L1:48.772146666
9GT3 ClassBart Rulko25-6 L1:50.588166464
10GT3 ClassJacek A Megger18-7 L1:47.65266262
11GT3 ClassJan L Rey19-27 L-96060

Oto klasyfikacja generalna LMP2:



MKierowcaIncydentyI rundaII rundaKarySuma
1Przemyslaw Martyna61091090218
2Leszek Kazusek1092770169
3Jacek Wojciechowski21184820166
4Lukasz Blaszczyk1864940158
5Marcin Klimczak1978620140
6Greg Stan1674620136
7Radek Lapacz1547860133
8Marek Krzyszkowski2966660132
9Pawel Miron1254780132
10Maksymilian Czapiewski1462560118
11Sebastian Sieńko2048700118
12Mateusz Cieslicki2058540112
13Robert Pyrek21190090
14Konrad Mederowski473073
15Lukasz Wojkowski2264064
16Jacek A Megger1560060
17Bartłomiej Kędzia1360060
18Bartlomiej Gad1556056
19Mariusz Glanc32252052
20Artur Bajus1751051
21Pawel Syrek2150050
22Piotr Sienkiewicz1549049

A to klasyfikacja generalna LMP3:

MKierowcaIncydentyI rundaII rundaKarySuma
1Maciej Bochuzynski2582940176
2Pawel Pociecha1688760164
3Grzegorz Koziara1370820152
4Maciej Weiss1978740152
5Bart Rulko3262640126
6Jakub Żerdzicki101070107
7Szymon Mroczek21030103
8Andrzej Skowronek1198098
9Bartlomiej Gad886086
10Wojciech Buczkowski2485085
11Adam Kaczmarek1177077
12Tomasz Lipinski1466066
13Marcin Karbarz1366066
14Mateusz Lampart21864064
15Jacek A Megger662062
16Jan L Rey960060
17Rafael Lesny2160060

Liga F3

 

W najbliższy wtorek pojedziemy naszą ligę F3 na torze Laguna Seca. Prekwalifikacje odbędą się w:
– niedzielę, 17 października o godz. 21:00
– poniedziałek, 18 października o godz. 20:00, 21:00 i 22:00

Hasło do prekwalifikacji to: powrotroberta
Nazwa sesji: Grupa X – Prekwalifikacje 2. rundy ligi F3 powrotroberta.pl

Warunki: Sky: Clear, Dynamic Sky wyłączone, Temperatura: 78F, Relative Humidity: 55%, Wind Speed 2MPH.
Pora dnia – godz. 16:20, 23 października 2021
Starting Track State 50% oraz clear marbles on track

Obowiązuje Open Setup.

Będzie 1 fast repair.



Aby przystąpić do finałów, należy pojechać w prekwalifikacjach. Prekwalifikacje służą podzieleniu nas na grupy do wtorkowych wyścigów. Najszybsi w niedzielę i poniedziałek pojadą w Finale A, pozostali w Finale B, ewentualnie B i C. To, jaka będzie ich liczebność, będzie zależało od tego, ile osób przystąpi co kwalifikacji. Maksimum będzie to 25 osób w finale.

Do prekwalifikacji może przystąpić KAŻDY – bez ograniczeń licencji czy iRating.

W lobby Hosted Races zostaną stworzone 4 sesje, trwające godzinę – 55 kwalifikacji i 5 minut wyścigu. Jedna w niedzielę o godz. 21, jedna w poniedziałek o 20 i jedna o 21 i jedna o godz. 22. Przystąpić będzie można tylko do jednej z nich i będzie można wykonać w niej 20 okrążeń (nieważne czy mierzonych czy nie – liczy się to, co w wynikach i panelu kierowcy pokazuje iRacing).

Maksymalna liczba incydentów w tej sesji będzie określona na 20. Po jej osiągnięciu, podobnie jak przy przekroczeniu liczby okrążeń lub wejścia do większej liczby sesji, zawodnik automatycznie spada do finału niżej niż wskazywał na to jego czas kwalifikacji. Kary sumują się.

Przypominam kalendarz naszych lig iRacing:

Przypominam pełny kalendarz naszych lig:

DataLigaRundaTorOficjalna seria towarzyszącaData i godzina w grze
21 wrześniaMazda1Tsukuba - 2000 FullMX5 Global Mazda2021-05-17 12:00:00
21 wrześniaFR 3.51Okayama - Full CourseFormula 3.5 Championship2021-09-18 07:30:00
28 wrześniaLMP2/GT31Spa - Grand Prix PitsLMP2 Prototype Ricmotech Challenge2021-09-25 14:05:00
05 październikaF31Suzuka - Grand PrixF3 Vertagear Championship2021-10-02 07:30:00
12 październikaMazda2Summit Point Raceway - Summit Point RacewayMX5 Global Mazda2021-05-17 15:05:00
12 październikaFR 3.52Monza - Grand PrixFormula 3.5 Championship2021-10-02 13:50:00
19 październikaLMP2/GT32Watkins Glen - BootLMP2 Prototype Ricmotech Challenge2021-10-16 16:55:00
26 październikaF32Laguna Seca - Full CourseF3 Vertagear Championship2021-10-23 16:20:00
2 listopadaMazda3Oran Park Raceway - Grand PrixMX5 Global Mazda2021-11-15 07:30:00
2 listopadaFR 3.53Hockenheim - Grand PrixFormula 3.5 Championship2021-10-30 10:50:00
9 listopadaLMP2/GT33Suzuka - Grand PrixGT Sprint VRS2021-11-06 08:15:00
16 listopadaF33Zandvoort - Grand PrixF3 Vertagear Championship2021-11-13 11:40:00
23 listopadaMazda4Oulton Park - FostersMX5 Global Mazda2021-05-17 12:00:00
23 listopadaFR 3.54Nurburgring - Grand PrixFormula 3.5 Championship2021-11-20 11:25:00
30 listopadaLMP2/GT34Sebring - InternationalLMP2 Prototype Ricmotech Challenge2021-11-27 12:00:00
7 grudniaF34Okayama - Full Course-2021-05-15 07:30:00
14 grudniaMazda5TBA--
14 grudniaFR 3.55Sebring - International-2021-05-15 07:30:00
21 grudniaLMP2/GT35Road America - Full Course-2021-05-15 07:30:00
4 styczniaF35Summit Point Raceway - Summit Point Raceway-2021-05-15 07:30:00
11 styczniaMazda6TBA--
11 styczniaFR 3.56TBA--
18 styczniaLMP2/GT36Monza - Grand Prix-2021-05-18 07:30:00
25 styczniaF36Oulton Park - International-2021-05-19 07:30:00
1 lutegoMazda7TBA--
1 lutegoFR 3.57TBA--
8 lutegoLMP2/GT37LeMans - 24 Heurers du Mans-2021-05-18 07:30:00
15 lutegoF37Monza - Grand Prix-2021-05-19 07:30:00



Jak zacząć?

 

Kosztem udziału w naszej lidze będzie jedynie wykupienie 3-miesięcznej subskrypcji w iRacing za około 6 dolarów. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć tu: https://www.iracing.com/membership/?refid=-1

Następnie trzeba wybrać 3-miesięczną subskrypcję i albo kliknąć „back” albo przejść do płatności i tam będzie miejsce na wpisanie kodu „PRHotlaps” (bez cudzysłowu). Cena powinna Wam się obniżyć do $4,88 a ostatecznie wyjdzie $5,88 czyli $27 mniej niż normalna cena za 3 miesiące.

Będziecie też mieli pole „Referred by: (email)” i będzie mi miło, jeżeli podacie tam mój e-mail: donmateo21@wp.pl – nie jest to konieczne do uzyskania zniżki, ale nic nie tracicie, a być może ja będę mógł przygotować Wam kolejne wyścigi.

Gdy już wykupicie subskrypcję, otrzymacie dostęp do podstawowych zasobów iRacing – 18 samochodów i 18 torów. Na początek przygody bez problemu Wam to wystarczy. Więcej poniżej:

Przed rozpoczęciem gry warto poczytać o prawidłowej pozycji za kierownicą i obliczyć tzw. Field of View (FOV) czyli pole widzenia. Pisali i mówili o tym mądrzejsi ode mnie – choćby tu.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi