KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

large-2021 United States Grand Prix - Sunday

W Alfie atmosfera oczyszczona. Rozmowy z Andrettim upadły?Frederic Vasseur nie gniewa się już na Antonio Giovinazziego za Grand Prix Turcji i wciąż czeka z podjęciem decyzji czy Włoch zostanie w zespole z Hinwil na kolejny rok. Kwestia drugiego fotela mocno zależy od kwestii właścicielskich, w których do zmian może nie dojść.

Atmosfera oczyszczona

 

W Alfie już pełna sztama po niesubordynacji Antonio Giovinazziego w Grand Prix Turcji, gdy odmówił przepuszczenia Kimiego Raikkonena. Tak przynajmniej wynika z deklaracji Frederica Vasseura.

„W pewnym momencie Kimi cisnął mocniej i poprosiliśmy Antonio by go przepuścił. Prawdopodobnie jechał zbyt konserwatywnie. Straciliśmy punkty ale nie winię go. Przegadaliśmy sytuację. Trzymał się za bardzo planu, a kiedy mógł cisnąć mocniej, zajęło mu 2-3 okrążenia kiedy się o tym zorientował” – mówi w rozmowie z Autosportem Fred Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN.W trakcie Grand Prix USA Giovinazzi został poproszony o przepuszczenie Raikkonena i wykonał to polecenie zespołu, o czym nie omieszkał wspominać podczas rozmów z mediami.

Co z rozmowami?

 

W trakcie weekendu wyścigowego Autosport informował, że rozmowy pomiędzy Andrettim a Sauberem stanęły w miejscu ze względu na rozbieżności finansowe, jednak mają być kontynuowane podczas Grand Prix USA.

Ani Andrettiego ani przedstawicieli Longbow Finance nikt w padoku w Austin jednak nie zauważył, co byłoby raczej trudne gdyby się tam zjawili. Najnowsze ustalenia dziennikarzy Associated Press wskazują również, że Andretti nie był w ostatnich tygodniach w Hinwil.

Jeżeli w najbliższych dniach nie otrzymamy silnego sygnału, że przejęcie Saubera może być jeszcze możliwe, to raczej trzeba będzie zmierzać ku konkluzji, że Sauber na sezon 2022 właściciela nie zmieni.Kto faworytem?

 

Jak pisze Autosport, faworytem do fotela po Giovinazzim jest Guanyu Zhou, jednak przejęcie Saubera przez Andrettiego może pokrzyżować te plany.

Frederic Vasseur konsekwentnie odmawia komentarza w sprawach właścicielskich Saubera. Pytany w Austin na temat fotela drugiego kierowcy, mówi: „Nie spieszymy się przy jej podejmowaniu. Mamy kilka opcji i wkrótce podejmiemy decyzję”.

Źródło: autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi