KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Stawiacie na Maxa, a jak oceniliście GP Turcji i jego kierowców?



Bohaterów tego wyścigu według Was było kilku, a jak oceniliście poszczególne zdarzenia wyścigowe i atrakcyjność całej rywalizacji na Istambul Park? Zapraszam na podsumowanie Waszego głosowania!

Plus czy minus?

 

Najlepiej oceniliście Sergio Pereza, jednak spory procent plusów otrzymali również Valtteri Bottas, Carlos Sainz czy Charles Leclerc.

Na drugim biegunie ustawiliście Daniela Ricciardo, Sebastiana Vettela i Nikitę Mazepina.



MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Sergio Perez88236774.680.5974.09
2Valtteri Bottas854541772.311.4470.87
3Carlos Sainz832672670.452.2068.25
4Charles Leclerc824752669.772.2067.57
5Max Verstappen7661342564.862.1262.74
6Pierre Gasly6382177054.025.9348.09
7Esteban Ocon40439312834.2110.8423.37
8Lance Stroll32449410727.439.0618.37
9Lando Norris23454614519.8112.287.54
10Kimi Raikkonen29143120324.6417.197.45
11Lewis Hamilton34229428928.9624.474.49
12Yuki Tsunoda35126830629.7225.913.81
13Antonio Giovinazzi26839526222.6922.180.51
14Mick Schumacher23643025919.9821.93-1.95
15George Russell375123763.1331.84-28.70
16Fernando Alonso1043704518.8138.19-29.38
17Nicholas Latifi294354612.4639.03-36.58
18Daniel Ricciardo662805795.5949.03-43.44
19Sebastian Vettel622875765.2548.77-43.52
20Nikita Mazepin253095912.1250.04-47.93

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań powiększyła się przewaga Verstappena nad Norrisem. Na plusie jest 14 kierowców, a najgorzej ocenialiście dotychczas Latifiego, Tsunodę i Mazepina.

?KierowcaŚrednia
1Max Verstappen69.30
2Lando Norris57.82
3Charles Leclerc44.10
4Fernando Alonso40.86
5Carlos Sainz39.74
6Pierre Gasly34.47
7Daniel Ricciardo24.46
8Sergio Perez23.92
9Lewis Hamilton14.82
10Lance Stroll4.53
11Valtteri Bottas3.96
12Kimi Raikkonen1.63
13Sebastian Vettel0.44
14Esteban Ocon0.22
15George Russell-5.38
16Mick Schumacher-11.36
17Antonio Giovinazzi-19.56
18Nicholas Latifi-22.11
19Yuki Tsunoda-22.27
20Nikita Mazepin-47.89
Robert Kubica82.12

Ciekawe?

 

Głosowanie na bohatera tego wyścigu było dość zacięte. Najwięcej głosów – 302 z 894 – otrzymał Sergio Perez. 237 osób zagłosowało na Carlosa Sainza, a 185 na Valtteriego Bottasa.

Średnia ocen Grand Prix Turcji to 5,97, co czyni je 11. najatrakcyjniejszym wyścigiem w tym sezonie.



WyścigOcena
GP Abu Zabi8,34
GP Imoli8,33
GP Arabii Saudyjskiej8,07
GP Węgier8,00
GP Azerbejdżanu7,67
GP Bahrajnu7,48
GP Rosji7,18
GP Włoch7,10
GP Francji7.00
GP Brazylii6,83
GP Holandii6,39
GP USA6,29
GP WIelkiej Brytanii6,28
GP Austrii6,8
GP Kataru6,3
GP Turcji5,97
GP Meksyku5,78
GP Styrii5,25
GP Hiszpanii5,3
GP Portugalii4,25
GP Monako4,5
GP Belgii2,75

Zdecydowanie najciekawszym momentem wyścigu była dla Was walka Pereza i Hamiltona, na którą zagłosowało 53% osób. Na debaty kierowców związane z oponami głosowało 14% osób, a na walkę Tsunody z Hamiltonem wskazało 10% osób.

Tym razem zadałem Wam dwa dodatkowe pytania. Pierwsze brzmiało, czy według Was Lewis Hamilton powinien był zostać na oponach przejściowych do końca wyścigu. Aż 67% osób odpowiedziało, że nie i że Anglik powinien był zjechać wcześniej do boksów. Według 28% osób Lewis powinien był pojechać bez pit-stopu. 5% osób wskazało, że kierowca Mercedesa zjechał w dobrym momencie.

Kolejne pytanie dotyczyło Waszego faworyta do mistrzostwa świata w sezonie 2021. 70% osób wskazało na Maxa Verstappena, a 30% na Lewisa Hamiltona.



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi