KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank

Startują Kartingowe Mistrzostwa Świata. Będzie komu kibicowaćTen weekend to nie tylko start Roberta Kubicy w WEC, ale również najważniejsze w roku wydarzenie kartingowe – Mistrzostwa Świata. 4% ze 185 uczestników stanowili będą Polacy. Jednym z faworytów w kategorii OK jest Tymek Kucharczyk.

Kto pojedzie?

 

W całych zawodach zobaczymy 8 polskich kierowców.

W kategorii OK-Junior (109 kierowców) pojadą:
– Jan Przyrowski (numer 104, Tony Kart Racing Team)
– Maciej Gładysz (numer 132, Forza Racing).

W kategorii OK (76 kierowców) pojadą:
– Tymoteusz Kucharczyk (numer 24, Birel ART Racing Srl)
– Karol Pasiewicz (numer 35, Ward Racing)
– Gustaw Wiśniewski (numer 47, Sauber Orlen Karting Team)
– Maksymilian Obst (numer 54, DPK Racing)
– Kuba Rajski (numer 55, Kosmic Racing Department)
– Maksymilian Angelard (Birel ART Racing Srl)Harmonogram

 

Piątek
godz. 15:00 – start biegów kwalifikacyjnych OK-Junior
godz. 15:20 – start biegów kwalifikacyjnych OK

Sobota
godz. 10:45 – start wyścigów kwalifikacyjnych OK-Junior
godz. 11:45 – start wyścigów kwalifikacyjnych OK

Niedziela
godz. 14:15 – Finał OK-Junior
godz. 15:10 – Finał OK

Gdzie oglądać?

 

Na YouTube! Wszystkie biegi z soboty i niedzieli będzie można oglądać dzięki streamom z angielskim komentarzem. Będę je wstawiał w relacji live, a w niedzielę zrobimy sobie relację live z finałów obu kategorii – oby pojechało w nich jak najwięcej Polaków.

Sobota:Niedziela:

O torze

 

Tor Campillos liczy sobie 1580 metrów. Oto jego mapa:

campillos karting

A jeździ się po nim tak:Pogoda

 

Może być ciekawie bowiem przez cały weekend ma padać, a w niedzielę szansa opadów to aż 80%.

pogoda campillosPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi