KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank
Hinwil fabryka Saubera

Sprzeczne informacje w sprawie sprzedaży Alfy, ale deal coraz mniej pewnyCzy dojdzie do sprzedaży Saubera zespołowi Andretti Autosport? Sprawa się przedłuża, a wieści jakie dochodzą sugerują, że umowa nie zostanie jednak podpisana. Choć pojawiają się też odwrotne informacje.

Jeszcze wczoraj Ralf Schumacher mówił w RTL, że umowa pomiędzy Andrettim a Longbow Finance jest już „klepnięta” i brakuje jedynie oficjalnego ogłoszenia.

Dziś zgoła inne informacje przekazuje Auto Motor und Sport i mimo wszystko informacje niemieckich dziennikarzy trzeba uznać za bardziej wiarygodne. Zgodnie z nimi do przejęcia Saubera przez Amerykanów nie dojdzie.

AMuS pisze, że pierwotny plan zakładał ogłoszenie umowy podczas Grand Prix USA, jednak obecnie rozmowy stanęły w miejscu. Powodem mają być pieniądze. Według dziennikarzy rodzina Rausing, kontrolująca 100% udziałów w Longbow Finance – właścicielu Saubera – żąda €350 mln i dodatkowych gwarancji bankowych €250 mln. Daje to kwotę aż €600 mln. Longbow Finance chce przekazać zespół w pewne ręce i zapewnić mu dobre funkcjonowanie.Na taką kwotę ma nie być przygotowany Andretti, który według innych doniesień miał liczyć na zakup ekipy za $400 mln.

W związku z tym szanse na przejęcie zespołu są bardzo małe, szczególnie że na panewce spalił plan występu Coltona Herty w pierwszym treningu przed Grand Prix USA. W ten sposób 21-latek miałby pokonać część dystansu potrzebnego mu do warunkowego uzyskania superlicencji.

Pracownicy zespołu nie otrzymali żadnych zapowiedzi sprzedaży ekipy, która wydaje się coraz mniej prawdopodobna.

Można domyślać się, ze dopiero, gdy wyjaśni się sprawa właścicielska w zespole, podjęty zostanie wybór dotyczący drugiego kierowcy ekipy. Faworytem według Autosportu jest Guanyu Zhou.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi