Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Polacy pazdziernik poczatek

Rogalski mistrzem, dobre wyniki innych PolakówRzadko zdarza się przekazywać informacje o mistrzostwie jakiejś serii wyścigowej dla Polaka, ale taką przyjemność mam po minionym weekendzie. zobaczcie podsumowanie wyścigowych startów naszych rodaków.

Włoska F4

 

Na Mugello startowało 30 samochodów, w tym dwóch Polaków. Piotr wiśnicki w kwalifikacjach zajmował 12. i 15. miejsca, a w wyścigach był kolejno 12, 14 i 7. Ten ostatni wynik dał mu kolejne punkty w tym sezonie.

Kacper Sztuka zajmował 20. i 19. miejsca w kwalifikacjach, a w wyścigach dojeżdżał na 17, 22 i 18. miejscu.

Audi R8 LMS Cup

 

Robin Rogalski został mistrzem Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. W ostatniej rundzie sezonu na torze Most, Polak był bezkonkurencyjny, wygrywając 3 z 4 wyścigów. W kwalifikacjach był 5. i 10. W zawodach brało udział 10 aut.Włoskie mistrzostwa GT

 

Karol Basz i Matteo Greco (Ferrari 488 GT3 Evo) rywalizowali na torze Mugello w gronie 42 rywali w tym 19 w klasie GT3. W kwalifikacjach zajęli oni 10. i 11. miejsca a wyścigi ukończyli na 5. i 6. miejscu.

NLS

 

Na Nordschleife mieliśmy dwie polskie załogi, niestety obie zakończyły start w gronie 114 samochodów pechowo. Kuba Giermaziak i Kim Luis Schramm zajęli 8. miejsce w kwalifikacjach, ale wyścigu nie ukończyli.

Franz Dziwok i Jusuf Owega byli na 45. miejscu i 1. w klasie V6 (2 auta). Do wyścigu jednak nie przystąpili.GT4 European Series

 

W Barcelonie w gronie 43 aut jechali Antonio Chodzeń i Pietro Zamparini (Toyota Super GZ GT4). W kwalifikacjach zajmowali 43. i 23. miejsce, dowożąc 23. miejsce w 1. wyścigu. Drugiego nie ukończyli.

Porsche Sports Cup

 

Na Hockenheim jechali:
– Mariusz Górecki (Porsche Cayman GT4 CS) – klasa 2f, który zajmował 6. miejsce w kwalifikacjach i 5. oraz 4. w wyścigach (4. i 3. w klasie),

– Wojciech Karwan (Porsche Cayman GT4 CS) – klasa 2f, który był 13. w kwalifikacjach oraz 16 i 11. w wyścigach (11. i 9. w 2f),

– Paweł Ziemian był 18. w kwalifikacjach oraz 20. i 10. w wyścigach.

W gronie 30 samochodów Porsche Sprint Challenge mieliśmy Roberta Lukasa, który był 2. w kwalifikacjach (1. w 5c), a w wyścigach dojeżdżał na drugich miejscach.

– Robert Lukas (Porsche 911 GT3 Cup) – klasa 5c. Wyścigi zaplanowano na sobotę na 16:15 oraz niedzielę na 11:25.

Tekst przygotowałem we współpracy z racedriver.pl

Hej! Miło że trafiłeś na bloga – dzięki za przeczytanie tekstu!

By być na bieżąco nie zapomnij obserwować blog w mediach społecznościowych:

Facebook, Twitter, Instagram, YouTube i Twitch!

 

Jeżeli ten tekst Ci się podobał, możesz podziękować mi, stawiając wirtualną kawę na buycoffe.to – jednorazowo, bez rejestracji i z szybkim przelewem 🙂 Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi