KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Red Bull obawia się wzrostu prędkości MercedesaZdaniem Red Bulla, Mercedes nagle osiągnął znaczące zyski prędkości na prostych odcinkach w swoich samochodach.

Według szefa zespołu Red Bulla, Christiana Hornera, W12 miały czasami przewagę nawet 20 km/h podczas weekendu wyścigowego w Turcji.

„Ich prędkość w linii prostej ostatnio znacznie wzrosła” – powiedział Horner. „Podczas gdy wcześniej mogliśmy im dorównać z mniejszym dociskiem tylnego skrzydła, teraz nie możemy się do nich zbliżyć”.

Przewaga Mercedesa była zauważalna na torze Istanbul Park, powiedział Horner, gdzie Lewis Hamilton był w stanie zaatakować Sergio Pereza bez systemu DRS, który był nieaktywny ze względu na trudne warunki pogodowe.

„Zwłaszcza Lewis miał znaczną przewagę na prostej dzięki większemu tylnemu skrzydłu samochodu” – powiedział Horner.„Musimy zmaksymalizować nasz pakiet najlepiej, jak potrafimy, i jak mówię, zaskakujące jest to, że zrobili krok naprzód z jednostką napędową”.

Mercedes zamontował nowy silnik w samochodzie Hamiltona w Turcji, podobnie jak w przypadku Valtteriego Bottasa w poprzedniej rundzie. Uważa się jednak, że zostały one wszczęte ze względu na niezawodność, a zespoły nie mogą ulepszać części, które zostały już zmienione w tym roku.

Horner powiedział, że nie jest jasne, czy wzrost wydajności Mercedesa jest związany z nowymi komponentami. „Widać, że wszystkie zespoły z silnikiem Mercedesa mają pewne problemy z niezawodnością, co jest niezwykłe w przypadku Mercedesa. Ale wydajność jest nadal niewiarygodnie imponująca. Nie wiem, czy jedno dzieje się kosztem drugiego”.

„Z pewnością dzisiaj zostało to podkreślone, myślę, że jeśli spojrzysz na niektóre delty prędkości na prostej, w niektórych punktach było to 15 do 20 kilometrów na godzinę, czyli więcej niż gdyby był DRS”.

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum