KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Perez: Verstappen nie ma oczywistych słabości, trudno jest być jego kolegą z zespołuSergio Perez mówi, że trudno jest być kolegą zespołowym Maxa Verstappena, ponieważ lider mistrzostw świata jeździ na wysokim poziomie i nie popełnia znaczących błędów.

Po objęciu roli partnera zespołowego Maxa Verstappena, Sergio Perez powiedział, że jest pod wrażeniem osiągnięć, jakie jego kolega z ekipy może osiągnąć w samochodzie, który jest trudny w prowadzeniu.

„Nie jest łatwo być kolegą z zespołu Maxa, ponieważ tworzy on jedność z samochodem” – powiedział Perez. „On naprawdę jeździ na bardzo wysokim poziomie”.

Meksykanin zauważa, że dominacja Verstappena w pojedynku wewnątrz zespołowym nie jest łatwa psychicznie do przyjęcia.

„W pewnym sensie mamy wyjątkowy samochód i nie było to łatwe” – powiedział. „Nie ma w tym tajemnicy, ale po każdym dniu trzeba być bardzo silnym psychicznie i myślę, że to jest jedna z moich mocnych stron, aby wycisnąć z tego jak najwięcej i starać się wycisnąć maksimum z każdej niedzieli”.

„RB16B jest wyjątkowy w taki sposób, że jest to coś zupełnie innego niż to, do czego byłem przyzwyczajony” – wyjaśnił Perez. „Niektóre samochody są łatwiejsze do adaptacji niż inne, niektórzy kierowcy adaptują się łatwiej niż inni”.„Miałem trudny proces adaptacji do samochodu, ale nie było to nic dramatycznego. Jest to oczywiście bardzo dobry pakiet i bardzo konkurencyjny, a Max pokazuje, że ten samochód jest, jeśli nie najlepszy, to jednym z najlepszych”.

Sergio Perez odniósł się też do walki o mistrzowski tytuł między Hamiltonem i Verstappenem.

„Myślę, że popełnił najmniej błędów ze wszystkich” – powiedział Perez o swoim zespołowym partnerze. „Robi wszystko na bardzo wysokim poziomie”.

„Sezon jest wciąż bardzo długi, więc zobaczymy później, jak dotąd byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak radzi sobie bez błędów na tak wysokim poziomie”.

Zapytany, czy Verstappen ma jakieś słabe strony, Perez powiedział: „Będę musiał się nad tym zastanowić, ale tak naprawdę nie sądzę, że ma. Na razie nie są oczywiste”.

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 października
godz. 15:30 – 16:30 – 1. trening F1
godz. 19:00 – 20:00 – Kwalifikacje
Sobota, 7 października
godz. 15:00 – Kwalifikacje do Sprintu
godz. 19:30 – 20:00 – Sprint

Niedziela, 8 października
godz. 19:00 – Wyścig F1

Popularne tagi

Archiwum