Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

F1 Grand Prix of Austria

Najpopularniejsi kierowcy i zespoły według kibiców, zaskakujące pomysły na uatrakcyjnienie F1167 tys. osób ze 187 krajów świata wzięło udział w ankiecie zorganizowanej przez Formułę 1, w której odpowiadali na pytania związane z popularnością sportu i wizjami jego rozwoju. Jak widać, wyścigi sprinterskie są raczej daleko na liście życzeń fanów.

Ponad 50-stronicowy raport z wynikami ankiety został opublikowany wczoraj i znajdziecie go tutaj. Średnia wieku 167 tys. głosujących to 32 lata, a 34% z biorących w niej udział było poniżej 24 roku życia. W ankiecie wzięło udział 18% kobiet. Najmocniej reprezentowanym kontynentem była Europa.

Ponad połowa głosujących deklarowała, że Formuła 1 jest sportem, który śledzą najmocniej, a większość głosujących ogląda ponad 13 wyścigów w roku.Najpopularniejsze

 

Okazuje się, że kluczowymi dla fanów wyścigami są Monza, Spa, Silverstone i Monako. Na kolejnych miejscach na liście popularnością są Australia, Brazylia, Kanada, Japonia i USA.

Najpopularniejszymi platformami społecznościowymi wśród fanów pozostają Twitter i Instagram, spadła popularność Facebooka.

Kierowcy

Fani wskazywali również swoich ulubionych kierowców w stawce – ma ich 94% kibiców serii. Oto wyniki popularności zawodników:
1. Max Verstappen 14,4%
2. Lando Norris 13,7%
3. Lewis Hamilton 12,5%
4. Daniel Ricciardo 10,2%
5. Sebastian Vettel 9%
6. Charles Leclerc 7,4%
7. Fernando Alonso 7,3%
8. Kimi Raikkonen 5,4%
9. George Russell 4%
10. Pierre Gasly 2,9%

Zespoły

Wśród zespołów najpularniejszym nie jest już Ferrari, które przebił McLaren. Drużyna z Woking jest ulubioną ekipą dla prawie 1/3 głosujących fanów, mających swój ulubiony zespół (a tych jest 91% spośród wszystkich głosujących):1. McLaren 29,5%
2. Red Bull 19,7%
3. Ferrari 17,9%
4. Mercedes 11,9%
5. Alpine 3,1%
6. Williams ~ 2,9%
7. Aston Martin ~ 2,8%
8. AlphaTauri ~ 2,6%
9. Alfa Romeo ~ 0,9%
10. Haas ~ 0,5%

Co proponują fani?

Bardzo ciekawe były odpowiedzi dotyczące poparcia przez fanów poszczególnych pomysłów związanych z poprawą atrakcyjności ścigania w F1. I tak:
– 39,5% osób popiera rzadsze interwencje sędziów w pojedynki między kierowcami z wyjątkiem niebezpiecznej jazdy
– 38,5% osób wspiera chciałoby pojawienia się więcej niż jednego dostawcy opon do F1
– 9,3% osób chciałoby powrotu tankowania
– 7,7% uważa, że w każdym wyścigu zespół powinien wystawiać w wyścigu trzeci bolid
– 6,7% uważa, że wyścigi sprinterskie poprawiają atrakcyjność F1
– 6,5% osób pozwoliłoby zespołom na zakup i jazdę klienckimi autami
– 2,9% wspiera mocne respektowanie limitów toru

Kibice nie chcieliby jednak przyznawania punktów za kwalifikacje. Głosujący sprzeciwiali się też:
– Wprowadzeniu balance of performance (27,8%)
– Zmuszeniu kierowców do używania wszystkich mieszanek opon w wyścigach (39,4%)
– Wyścigów sprinterskich w każdym GP (43%)
– Odwróconemu ustawieniu na starcie (51,5%)
– Zamrożeniu zmian w autach na kolejne lata (63,5%)Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję...

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 grudnia
godz. 14:30 – 15:30 – FP1
godz. 18:00 – 19:00 – FP2

Sobota, 4 grudnia
godz. 15:00 – 16:00 – FP3
godz. 18:00 – 19:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 5 grudnia
godz. 18:30 – 20:30 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi