Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Kubica Deletraz

Kubica: Czwartek dniem eksperymentów, w Bahrajnie liczę na więcej szczęściaW rozmowie z Cezarym Gutowskim Robert Kubica opowiedział o swoich wrażeniach z pierwszych jazd po torze w Portimao i tym, co ekipa Orlen Team WRT robiła w czwartek.

Podczas wczorajszych dwóch tur testowych WRT plasowało się w pierwszej piątce, nie błyszcząc jednak tak, jak zawsze. Wyjaśnił to Robert.

„Dzień spędziliśmy na lekkich eksperymentach, które powinniśmy byli zrobić dużo wcześniej, ale jakoś nigdy nie było na nie czasu lub mieliśmy inne priorytety lub złą pogodę. Dziś były stabilne warunki. Mimo że to jest nowy tor dla mnie i Yifeya i jest specyficznym to porobiliśmy kilka testów na zebranie danych. Jesteśmy debiutantami i niektóre testy trzeba było zrobić” – powiedział Kubica.Jak podoba mu się tor i jak podchodzi do tego startu mając już zapewniony tytuł w ELMS?

„Tor lepiej wygląda z zewnątrz niż od wewnątrz, brakuje szybkich zakrętów, jest mnóstwo wolnych. Nie umieściłbym go jednak wysoko na mojej liście ulubionych torów. Skłamałbym, jeżeli powiedziałbym że podejście będzie takie samo. Cel i wyzwanie zawsze cię jednak napędzają i jak zacznie się już weekend to dreszczyk emocji wróci” – odparł Polak.

Robert został też zapytany o swoje dwa dodatkowe starty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w Bahrajnie.

„To trochę niespodziewany występ w WEC. Wystartuję tam tym samym autem, z innym zespołem i w innej kategorii bo Pro-Am czyli z jednym kierowcą brązowym. Mam nadzieję, że będziemy mieli więcej szczęścia w Bahrajnie. Jadę tam żeby wykonać swoją pracę. Chciałem zaliczyć trochę więcej wyścigów w tym roku – udało się zaliczyć dwa wyścigi F1, które były poza planem w tym roku i tak samo będzie teraz w WEC” – odpowiedział.

Całą rozmowę obejrzycie tutaj.

Źródło: F1 VLOG 341: Robert Kubica i finał ELMS. Max dissuje „Drive 2 Survive” Red Bull skazany na pożarcie?Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 27 maja
godz. 14:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – Drugi trening F1

Sobota, 28 maja
godz. 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 29 maja
godz. 15:00 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi