KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kacper Wróblewski

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w decydującym starciuW dniach 17-18 października rozegrany zostanie Rajd Koszyc – ostatnia w tym sezonie impreza w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O tytuł w polskim czempionacie powalczy załoga Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, która po triumfie w Rajdzie Świdnickim, zmierzy się ze 129 kilometrami odcinków specjalnych u naszych południowych sąsiadów. Rajdową bronią duetu niezmiennie pozostaje Skoda Fabia Rally 2 EVO.

-– Rajd Koszyc to będzie dla nas mega wyzwanie i cenna szkoła. Nigdy tutaj nie byłem, nawet w roli kibica. Stąd jest to też swojego rodzaju dla mnie pewną nowością, bo zazwyczaj każdy rajd RSMP znam choćby z „oglądarki”. Na szczęście w rajdówce nie jestem sam i po prawej stronie mam Kubę, który startował tu już nie raz. Powinno mi to pomóc szybciej odnaleźć się na tym terenie. Jaki mamy plan na weekend? Oczywiście chcemy walczyć, pojechać szybko i mam nadzieję, że przez te dwa tygodnie nie zapomnieliśmy feelingu ze Świdnicy. Niemniej jednak przed tym startem nie stawiamy sobie żadnych celów, bo być może ten spokój pozwoli nam na efektywną jazdę. – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Zawodnicy zmierzą się z dziesięcioma odcinkami specjalnymi, rozgrywanymi na asfaltowej nawierzchni. W sobotę dzień rozpocznie się od przejazdów na odcinku testowym. Następnie po południu załogi przejadą dwukrotnie dwa oesy: Herľany i Bogora. Niedziela to 3 odcinki specjalne jechane dwukrotnie, w tym najdłuższa ponad 23 kilometrowa próba Jahodná.– 47. Rajd Koszyc to mój dziewiętnasty start w rajdzie zaliczanym do mistrzostw Słowacji. To bardzo duży plus, ponieważ klasyczne oesy Bogota czy Herl’any, wykorzystywane również podczas innych rund, są mi bardzo dobrze znane. A ta znajomość i doświadczenie z tych prób, z pewnością pomogą nam w walce o jak najlepszy rezultat. Mocno ubolewamy z powodu decyzji o organizacji rajdu bez kibiców, dlatego trzymajcie za nas kciuki przed ekranami komputerów! – podsumował Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Obecnie Kacper i Kuba zajmują 2. miejsce w klasie oraz 3. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. W niedzielę o godzinie 12:43 będzie miał miejsce ostatni odcinek specjalny rajdu – Ružín. Po nim poznamy zwycięzców oraz przyznane tytuły w polskim czempionacie.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, TOPP-CARS Rally Team oraz Miasto i Gmina Myślenice.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi