KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Mati i Kuba wywiad 3

Inter Europol Competition zapowiada Bahrajn. A my ich przepytujemyW ten weekend będziemy kibicować nie tylko Robertowi Kubicy i High Class Racing, ale również ekipie Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie, która przed dwiema ostatnimi rundami zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej WEC.

Przed Bahrajnem

 

Co mówią kierowcy ekipy przed dwoma ostatnimi rundami WEC w Bahrajnie?

„Bardzo dobrze jest wrócić z zespołem na tor. To świetny obiekt dla WEC i będziemy tam mieli mnóstwo ścigania. Musimy mieć głowy na karku od pierwszego treningu. Jestem optymistą przed nadchodzącymi wyścigami. Myślę, że nasze auto będzie tu bardzo mocne i nadal jesteśmy na dobrej pozycyji by walczyć o wysokie miejsce w mistrzostwach. Musimy się na tym skupić, trzymać się z dala od problemów, ale jednocześnie wzieść się na kolejny poziom jeżeli chodzi o formę. Nie mogę doczekać się odegrania swojej roli w tym wyścigu” – powiedział Alex Brundle.

„Nigdy nie jeździłem tu, ale trenowałem trochę w symulatorze. Tor wydaje się mieć dobry rytm i polubiłem go. Wiem, że nie będzie łatwo, szczególnie biorąc pod uwagę temperatury, ale nie mogę doczekać się tego wyzwania. Chciałbym być na podium w przynajmniej jednym wyścigu w tym sezonie i jeżeli uda nam się to osiągnąć, to będę naprawdę zadowolony” – powiedział Jakub Śmiechowski.„To nowy tor dla zespołu. Jesteśmy na pustyni, co oznacza, że na torze będzie mnóstwo piasku, który oznacza niską przyczepność. Nie sądzę, że jest to nasz najmocniejszy punkt. Spisywaliśmy się dotychczas dobrze na każdym torze z wysoką przyczepnością. Widzieliśmy to na Le Mans i Portimao – gdy tylko poprawia się przyczepność toru, jesteśmy lepsi. Nie wiemy, czego oczekiwać, ale mamy wokół siebie bardzo dobry zespół by wycisnąć z tego maksimum od pierwszego treningu. Przed nami wiele pracy i mamy dwie szanse na walkę o coś dobrego czyli podium na koniec sezonu” – dodał Ranger van der Zande.

Kwestionariusze

 

Niedawno z dwoma polskimi kierowcami zespołów Inter Europol Competition – Kubą Śmiechowskim i Mateuszem Kaprzykiem – miała okazję rozmawiać Iwona Hołod, która zadała im pytania z blogowego kwestionariusza, który uzupełniali już m.in. kierowcy Orlen Teamu podczas rozmów z blogiem.

Przeczytajcie zatem!

Pytanie: O czym chciałbyś zapomnieć?
Mateusz Kaprzyk: O wypadku! Miałem wypadek np. 2 lata temu w Porsche, dachowanie…
Kuba Śmiechowiski: O wszystkich błędach, które popełniłem w życiu.

Pytanie: Wasze najlepsze wspomnienie z dzieciństwa, związne z motorsportem?
MK: Zawody kartingowe. Było ich dużo i wszystkie świetnie wspominam.
KŚ: Poranki na torze i rozgrzewanie silników kartowych. To było fajne uczucie…

Pytanie: Czego moglibyście nauczyć innych?
MK: Jak się scigać.
KŚ: Jak się nie ścigać (śmiech)

Pytanie: Najdziwniejsze miejsce, w jakim spaliście?
MK: We Francji, w szopie. To było naprawdę dziwne miejsce i trudno je opisać.
KŚ: W kinie!

Pytanie: Najpiękniejszy kraj, w którym byłeś?
MK: Włochy.
KŚ: Wietnam.

Pytanie: Jak najłatwiej sprawić Ci przyjemność?
MK: Kupić mi czekoladę.
KŚ: Nie przekraczać mojej strefy komfortu.Pytanie: Co Cię irytuje?
MK: Jak ktoś się miesza w nie swoje sprawy. Odzywa się w sprawie, która go nie dotyczy.
KŚ: Jak ludzie mi przerywają.

Pytanie: Czego nie umiesz, a chciałbys się nauczyć?
MK: Mówić po włosku.
KŚ: Grać na gitarze.

Pytanie: Jaki chciałbyś mieć samochód, którego jeszcze nie miałeś?
MK: Ford GT
KŚ: DeLorean

Pytanie: Ulubiony zespół, wykonawca muzyczny.
MK: Mata i Michael Jackson.
KŚ: Red Hot Chili Peppers.

Pytanie: Czego słuchasz przed startem, żeby się nakręcić?
MK: Rap/ Hip-hop
KŚ: Nie słucham muzyki przed startem.

Pytanie: Ulubiony serial na Netflix.
MK: Drive to survive.
KŚ: Friends.

Pytanie: Sony czy Xbox?
MK: Sony.
KŚ: Także Sony.

Pytanie: Ulubiony kierowca F1 lub rajdowy?
MK: Lando Norris.
KŚ: Niki Lauda.

Pytanie: Od czego jesteś uzależniony?
MK: Od ścigania!
KŚ: Od grania w gry kmputerowe.

Pytanie: Co poprawia Ci humor?
MK: Dobry wynik!
KŚ: Oczywiście dobry wynik zespołu, ale też powroty do domu.

Pytanie: Komu zawdzieczasz to, gdzie jesteś teraz?
MK: Najbardziej rodzicom.
KŚ: Rodzicom.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi