Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

2021 British Grand Prix, Sunday - Jiri Krenek

FIA potwierdza: 23 wyścigi w przyszłym roku, więcej sprintów i testówW Londynie odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Komisji F1. Poruszane były na nim kwestie kalendarza na sezon 2022, sprintów kwalifikacyjnych oraz problemów z rozgrywaniem wyścigów w takich warunkach jak tegoroczne GP Belgii.

W swoim komunikacie po zakończeniu posiedzenia FIA informuje, że sezon 2022 będzie składał się z 23 wyścigów, co będzie rekordem Formuły 1.

Zaproponowany został już kalendarz przyszłego sezonu, który zostanie przedstawiony Światowej Radzie Sportów Motorowych w najbliższy piątek. Nieoficjalnie wiadomo, że ma on wyglądać tak:
20 marca – Bahrahjn
27 marca – Arabia Saudyjska
10 kwietnia – Australia
24 kwietnia – Chiny/Imola
8 maja – USA (Miami)
22 maja – Hiszpania (Barcelona)
29 maja – Monako
12 czerwca – Azerbejdżan
19 czerwca – Kanada
3 lipca – Wielka Brytania
10 lipca – Austria
17 lipca – Francja
31 lipca – Węgry
28 sierpnia – Belgia
4 września – Holandia
11 września – Włochy (Monza)
25 września – Rosja
2 października – Singapur
9 października – Japonia (Suzuka)
23 października – USA
30 października – Meksyk
13 listopada – Brazylia
20 listopada – Abu DhabiJak pisze portal racefans.net, zespoły będą miały do dyspozycji 8 dni testowych przed sezonem 2022. Większość z nich – 5 – ma odbyć się w Barcelonie w dniach 21 – 25 lutego, a 3 w Bahrajnie od 10 do 12 marca.

W oświadczeniu FIA czytamy również o sprintach kwalifikacyjnych, które mają podlegać ostatecznej ocenie po Grand Prix Brazylii, jednak już teraz FIA jest świadoma wielu pozytywnych ocen, jakie zebrał ten koncept.

Racefans.net informuje, że miano ustalić 6 wyścigów ze sprintami kwalifikacyjnymi. Wcześniej szef F1, Stefano Domenicali mówił o 7-8 rundach w tym formacie.

Rozmawiano również o skondensowaniu weekendów wyścigowych F1 w niektórych przypadkach – zwłaszcza przy tzw. triple-headerach – do 3 dni.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi