Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

F1 Grand Prix of Styria

F1 publikuje kalendarz na sezon 2022: Nie ma Chin. Rekord w F223 wyścigi, początek 20 marca w Bahrajnie, zakończenie 20 listopada w Abu Dhabi. Poznaliśmy kalendarz Formuły 1, Formuły 2 i Formuły 3 na przyszły rok.

Zaskoczenia co do liczby wyścigów nie ma – ma być ich rekordowa liczba, 23. Podobną planowano na rok 2021, jednak z wiadomych względów przeprowadzenie takich liczby wyścigów nie było możliwe.

Sezon rozpocznie się dwiema turami testów. Większość z nich – 5 dni – ma odbyć się w Barcelonie w dniach 21 – 25 lutego, a 3 w Bahrajnie od 10 do 12 marca.

Pierwszy wyścig odbędzie się 20 marca w Bahrajnie, ostatni 20 listopada w Abu Dhabi. W trakcie sezonu będziemy mieli zaledwie 2 przypadki, w których rozgrywane będą 3 wyścigi tydzień po tygodniu.Przy czterech GP – Emilii Romanii, Hiszpanii, USA i Singapuru – mamy gwiazdki, oznaczające, że nie mają one jeszcze podpisanego kontraktu. Dwie gwiazdki są przy Miami, gdzie homologację musi uzyskać uliczny tor.

Oto kalendarz F1 na sezon 2022:

20 marca – Bahrahjn
27 marca – Arabia Saudyjska
10 kwietnia – Australia
24 kwietnia – Imola*
8 maja – USA (Miami)**
22 maja – Hiszpania (Barcelona)
29 maja – Monako
12 czerwca – Azerbejdżan
19 czerwca – Kanada
3 lipca – Wielka Brytania
10 lipca – Austria
24 lipca – Francja
31 lipca – Węgry
28 sierpnia – Belgia
4 września – Holandia
11 września – Włochy (Monza)
25 września – Rosja
2 października – Singapur*
9 października – Japonia (Suzuka)
23 października – USA*
30 października – Meksyk
13 listopada – Brazylia
20 listopada – Abu Dhabi

Jak widać, nie ma w nim Grand Prix Chin, którego rozegranie byłoby problematyczne ze względu na obowiązujące obostrzenia. Wracają do kalendarza rundy, które w dwóch ostatnich latach nie były rozgrywane – Australia, Kanada, Japonia i Singapur.

Te, które w ostatnich dwóch latach gościły w kalendarzu – Portugalia i Turcja – zniknęły z harmonogramu, jednak nie można wykluczyć, że będą wchodziły jako zastępstwo za jedną z rund.

F2 i F3

 

Poznaliśmy też dziś kalendarze F2 i F3.

Formuła 2 rozpocznie i zakończy sezon razem z F1 i pojedzie rekordowe 14 rund – wszystkie przy okazji rund Formuły 1. Podczas każdego z weekendów wyścigowych odbywały będą się dwa wyścigi.

Formuła 3 pojedzie 9 rund – również wszystkie przy okazji rund Formuły 1. W większości towarzyszyła będzie również FOrmule 2.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi