Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

#41 Oreca 07 - Gibson / TEAM WRT / Louis Deletraz / Robert Kubica / Yifei Ye

8 sekund w boksie – podsumowanie 4h PortimaoMocny stint Kubicy, lepsze tempo rywali i zasłużone 2. miejsce na koniec świetnego sezonu – pora na podsumowanie 4h Portimao – ostatniej rundy European Le Mans Series 2021.

Wyniki

 

Tak przedstawiają się wyniki wczorajszej rywalizacji. Zawierają już poprawioną klasyfikację LMP3, w której triumfowała ekipa Inter Europol Competition i to z dużą przewagą – brawo!

elms 2021 wyniki

Najlepsze czasy

Roberta Kubicę i Yifeya Ye dzieliło 5 tysięcznych sekundy, a ich czasy były w pierwszej 5-tce tego wyścigu. Warto zauważyć, że najlepszy czas spośród ekip Inter Europol Competition miał Mateusz Kaprzyk.czasy kierowców 4h portimao

Sektory

Robert Kubica miał 4. czas w pierwszym sektorze.

czasy sektorów portimao

Optymalne czasy

WRT miało dopiero 5. czas optymalny w tym wyścigu.

optymalne wrt porti

Maksymalne prędkości

W trakcie całego weekendu były 10 km/h niższe niż przed rokiem. Najlepsze uzyskane w kwalifikacjach.

wrt 2021 predkości elms porti

Statystyki

Tak przedstawiają się statystyki kierowców WRT z liczbą przejechanych okrążeń, najlepszym czasem okrążenia oraz liczbą kółek.statystyki wrt portimao

Czas w boksach

Tu widać postęp, jaki dokonał się w WRT w trakcie tego sezonu. Na początku jednym z ich problemów były pit-stopy. Rywalizację w Portimao zakończyli z drugim najkrótszym czasem spędzonym w alei serwisowej. I choć te 8 sekund do United Autosports #22 okazało się bardzo ważne po ostatnich pit-stopach, to trzeba przyznać, że #22 wygrała zasłużenie.

United Autosports #32 – 8:09
BHK Motorsport #35 – 5:28
Ultimate #29 – 5:09
IDE #28 – 5:07
Cool #37 – 5:05
G-Drive #26 – 4:54
Graff #39 – 4:53
Algarve Pro #24 – 4:46
G-Drive #25 – 4:45
Panis #65 – 4:38
Team WRT #41 – 4:33
United Autosports #22 – 04:25

Wszystkie czasy WRT

wszystkie czasy wrt portimao 2021

WRT podsumowuje

 

Wypowiedzi kierowców WRT po tym wyścigu znajdziecie tutaj.

Ode mnie

 

Chyba po raz pierwszy w tym sezonie było widać, że WRT nie mając doświadczenia na danym torze, nie może odpowiedzieć ustawieniami na tempo rywali. Po raz kolejny wyszło jednak to, czym WRT #41 zdobyło tytuł w sezonie 2021 – równa, szybka i bezbłędna jazda kierowców. Unikali błędów, niepotrzebnych pojedynków czy kar i tym zapewnili sobie 2. miejsce.Być może rzeczywiście – jak mówił Robert Kubica – podczas pierwszego pit-stopu trzeba było zmienić jedynie 2, a nie 4 opony. Dałoby to WRT lepszą pozycję na torze i szanse walki o zwycięstwo. Mając już tytuł ELMS w kieszeni, można było jednak spróbować czegoś innego i właśnie to zrobiła ekipa i to doświadczenie może jej się przydać w przyszłym roku.

Warto podkreślić świetny stint Roberta Kubicy, który wydatnie przyczynił się do tego, że walka o podium była możliwa. Mimo że jechał bardzo bezpiecznie – co było widać podczas walki z Hansonem, to jednak na tyle skutecznie, że wyprzedził dwójkę rywali i był nawet na prowadzeniu. I tylko żałować można, że podczas tego sezonu nie dostaliśmy żadnych onboardów załogi WRT wraz z komunikacją radiową bo z pewnością dyskusje Kubicy z inżynierami były bardzo ciekawe.

Nie spodziewałem się, że WRT będzie miało tak „łatwy” sezon. I choć oni twierdzą, że było trudniej niż wygląda to z zewnątrz, to jednak nie da się ukryć, że ELMS to nie jest poziom ani zespołu ani kierowców. Trzeba mierzyć wyżej.

Vlog

 Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi