Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Inter Europol Spa 2021

Zielono na Spa. Celem podium5. runda ELMS to nie tylko występ Roberta Kubicy i Team WRT, ale również dwóch ekip Inter Europol Competition z Mateuszem Kaprzykiem w składzie.

Zespół wystawia dwa samochody Ligier JS P320, w których pojadą:
1. #14 Mateusz Kaprzyk (Polska), Mattia Pasini (Włochy), Nicolas Pino (Chile)
2. #13 Aidan Read (Austria), Ugo de Wilde (Belgia), Martin Hippe (Niemcy)

Aidan Read i Nicolas Pino dołączają do zespołu właśnie od Belgii. Z obu tych kierowców, bardziej doświadczony jest Read. Brał już udział chociażby w Asian Le Mans Series i jeździł w GT3 czy LMP2. Dla Nico Pino prototypy to nowość.

„Nie możemy się już doczekać wyścigu na Spa i z radością witamy w zespole Nico Pino. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, czego może dokonać w swoim debiucie w prototypie. Cieszymy się również, że Aidan będzie z nami. Wiemy, na co go stać i razem z Martinem i Ugo będą jechać po podium” – mówi Sascha Fassbender, kierownik zespołu.

Najdłużej z zespołem jest Martin Hippe. Nasz polski kierowca, Mateusz Kaprzyk dołączył do Inter Europol Competition w maju. W pierwszym wyścigu z IEC na Red Bull Ring, 19-latek zajął z kolegami 5. miejsce, podczas gdy siostrzane auto zajęło miejsce czwarte. Teraz przyjdzie mu startować na Spa.„To nowy tor dla mnie. Jest legendarny, bardzo szybki i niewątpliwie długi. Jestem pozytywnie podekscytowany oraz mam nadzieję, że uda mi się stanąć na podium!” – powiedział Mateusz Kaprzyk.

Obecnie polska ekipa zajmuje wysokie, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej LMP3. Szef zespołu Inter Europol Competition, Jakub Śmiechowski bardzo liczy na podium na koniec sezonu. Mierzy również w dobre wyniki na Spa.

We wczorajszym teście ekipy Inter Europol Competition zajęły 8. i 15. miejsce. Celem głównym jednak nie było uzyskiwanie jak najlepszych czasów.

„Mamy 4 zawodników, którzy jeszcze nigdy nie jeździli na tym torze więc celem było danie im czasu w aucie, by przejechali jak najwięcej kilometrów. Warunki były bardzo trudne – było deszczowo, tor przesychał, znów padało. Poradzili sobie oni jednak bardzo dobrze” – mówi Kuba Śmiechowski.

Co sądzi o zawodnikach, którzy teraz dołączyli do ekipy?

„Reada znamy już trochę, bo ścigaliśmy się przeciw niemu w Azji – zarówno w LMP2 jak i LMP3. Pino jest bardzo młodym zawodnikiem, ale też bardzo szybkim i myślę, że dobrze wpasowali się w zespół. Zobaczymy, jak pójdzie im w trakcie weekendu. Chciałbym żeby obie załogi były w pierwszej piątce, dobrze byłoby zdobyć podium. Patrząc na nasze składy jest to możliwe. Spa jest bardzo zdradliwe, o czym przekonaliśmy się w ubiegłym roku, gdy już na pierwszym okrążeniu mieliśmy wypadek” – dodaje szef ekipy.Pytany o plany ekipy na sezon 2022, Śmiechowski mówi: „To już taki czas, że trzeba zacząć myśleć o kolejnym sezonie. W przyszłym roku również chcemy wystawiać dwie LMP3-ki w ELMS. Myślimy też o LMP2, jednak tu wiele czynników na to wpływa, gdyż LMP2-ką chcemy koncentrować się przede wszystkim na WEC, ale jeżeli będzie możliwość wystawienia prototypu LMP2 również w ELMS to skorzystamy z takiej opcji”.

Coraz więcej osób kojarzy polską ekipę i kibicuje jej, co jest zauważane.

„Myślę, że nasza rozpoznawalność rośnie i bardzo mnie to cieszy. Pracujemy ciężko i dobrze, że ludzie to zauważają. Byliśmy ostatnio w Katowicach z Mateuszem Kaprzykiem i ludzie nas kojarzyli, wiedzieli o Le Mans, o ELMS. Zaczynaliśmy od jednej Formuły Renault, od bardzo małej liczby osób. Obecnie to duża, dobrze działająca struktura. Mamy ludzi na każdą pozycję, a wcześniej dużo osób było niemal od wszystkiego i trzeba było wypełniać te luki. Pod względem jakościowym i wizerunkowym nastąpił ogromny skok” – dodaje Śmiechowski.

Ze Spa: Iwona HołodPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi