Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Kubica WRT Spa

Reakcje na triumf Kubicy z F1, mediów i kierowcówChoć wielu wytyka European Le Mans Series małą medialność, to jednak sukces ekipy WRT i Roberta Kubicy był mocno komentowany w Internecie i doczekaliśmy się ciekawych reakcji na wydarzenia ze Spa.

Z F1

 

Tuż po mecie relację na instagramie, w której pogratulował Robertowi Kubicy, zamieścił Antonio Giovinazzi.W moim komentarzu odniosłem się oczywiście do plotek dotyczących odejścia Antonio Giovinazziego z Alfy Romeo i bardzo prawdopodobnej dla niego przyszłości w WEC w LMP2. Podobna przyszłość może czekać Roberta Kubicę w ekipie WRT. Wówczas staną się kolegami z toru. Problem w tym, że Giovinazzi po LMP2 miałby przejść do Hypercara Ferrari. U Roberta takiej gwarancji nie ma.

Również w relacji gratulował Robertowi zespół Alfa Romeo Racing ORLEN.

Alfa insta

Ekipa skomentowała też zdjęcie Roberta na Instagramie.

alfa komentarz

Louis Deletraz również cieszył się sukcesem. Komentarze pod jego zdjęciem dodali m.in. Mara Sangiorgio („Najlepsza zemsta”), Nico Mueller, Renger van der Zande, Oliver Webb, Nathaniel Berthon czy francuski Top Gear. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Louis Delétraz (@louisdeletraz)

Radość była też u Yifeya Ye.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Yifei YE 叶一飞 (@yifei_ye)

Te reakcje podsumowało WRT.

Zdjęcie z pucharem i jego posiadaczem zamieścił też kierowca Matteo Cressoni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Matteo Cressoni (@matteo_cressoni)

Gratulowała też Oreca.European Le Mans Series opublikowała krótki film z radości Deletraza przez team radio oraz celebracji sukcesu przez kierowców na podium.

Nie obyło się też bez gratulacji od profilu 24h Le Mans i nawiązania do wydarzeń sprzed miesiąca.

Niezauważeni nie przeszli też polscy kibice. W transmisji z zawodów byli pokazywani bardzo często, a tuż po mecie tor Spa opublikował kilka filmów pokazujących Waszą radość na zwycięstwo Roberta.Dziś za obecność kibiców dziękowała też seria.

Media

 

O sukcesie WRT pisały wszystkie największe media motorsportowe, zazwyczaj ograniczając się do przebiegu wyścigu, faktu, że WRT ma bezpieczną przewagę na rundę przed końcem i zacytowania wypowiedzi kierowców po mecie. Najbardziej eksponowane było jednak nazwisko Roberta.

„Kubica, który zaliczył zastępstwo w Alfie Romeo w Formule 1, startował z trzeciego miejsca i natychmiast wyszedł na 2. miejsce po czym wyprzedził w pit-stopach Charlesa Milesiego” – napisał Autosport. Portal ten zamieścił również bardzo fajnego tweeta, zwracającego uwagę na miesiąc prawdziwego „rollercoastera” dla Roberta Kubicy.„Z przebitą oponą po tytuł” – zatytułował swój tekst motorsport-total, również wracając do rozczarowania z 24h Le Mans. „Belgijski zespół wygrał tytuł w pierwszym sezonie w ELMS. Robert Kubica, który ostatnio przejechał dwa wyścigu dla Alfy Romeo, były kierowca LMP1 Louis Deletraz i młody Chińczyk Yifey Ye bardzo szybko zapewnili sobie triumf dzięki zwycięstwu w 4h Spa” – napisali Niemcy.

„Robert Kubica mistrzem ELMS miesiąc po dramacie na Le Mans” – krzyczy tytuł na soymotor.com

Dziś wywiad

 

Myślę, że czeka nas dziś bardzo ciekawa rozmowa z Robertem Kubicą, tyle że… po włosku. O godz. 21:30 będzie on gościem kanału „About Motorsport” na Twitchu. A kto ten kanał zazwyczaj prowadzi? Mara Sangiorgio, Roberto Chinchero, Matteo Bobbi i Dario Katta. Słowem dziennikarze, kierowcy i jednocześnie najbliżsi przyjaciele Roberta Kubicy.

Rozmowę obejrzycie tutaj. Ja na blogu oczywiście postaram się wyłuskać najciekawsze fragmenty z niej. https://www.twitch.tv/aboutmotorsport

Na rozmowę zaprosił sam Robert.Robert zaprasza

Wczoraj Kubica był w Mediolanie, gdzie załatwiał formalności wizowe przed wylotem do Rosji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Paolo La Quosta (@pavelo16)

Dziś Alfa już udała się do Sochi.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Monzy WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 1 lipca
godz. 14:00 – 17:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – Drugi trening F1

Sobota, 2 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening F1
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 3 lipca
godz. 16:00 – 18:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi