Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

wrt monza

PS. Mamy raceweek. I on również może być wyjątkowy…Zanim ostatecznie podsumujemy rywalizację na Monzy stenogramem Antonio Giovinazziego czy ocenami mediów, warto napisać o kolejnym wyzwaniu, jakie czeka Roberta Kubicę. Już w tym tygodniu Polak może zostać mistrzem European Le Mans Series. Będzie można obejrzeć to za darmo również na żywo.

Piąta runda serii, w której Orlen Team WRT jest obecnie liderem odbędzie się na torze Spa. W ubiegłym tygodniu opublikowana została lista zgłoszeń na której widnieje 39 załóg – 14 w LMP2, 16 w LMP3 oraz 9 w LMGTE.

Oczywiście kibicować będziemy też polskim ekipom w LMP3 – dwóm zespołom Inter Europol Competition oraz Team Virage.elms spa

W LMP2 najmocniej będziemy kibicować Orlen Team WRT z Robertem Kubicą, Louisem Deletrazem i Yifeyem Ye w składzie. Obecnie zajmują oni 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, mając 11 punktów przewagi nad ekipą G-Drive.

PozycjaZespółKierowcySuma
1Team WRTL. DELETRAZ / R. KUBICA / Y. YE100
2G-Drive RacingR. RUSINOV / F. COLAPINTO / N. DE VRIES64
4Panis RacingJ. CANAL / W. STEVENS / G. AUBRY62,5
3United AutosportsP. HANSON / J. ABERDEIN / T. GAMBLE61
5Duqueine TeamT. GOMMENDY / R. BINDER / M. ROJAS52
6G-Drive RacingJ. FALB / R. ANDRADE / P. FITTIPALDI38
7Racing Team TurkeyS. YOLUC / C. EASTWOOD / H. TINCKNELL29,5
10United AutosportsJ. VAN UITERT / N. JAMIN / M. MALDONADO27,5
9IDEC SportP. LAFARGUE / P. CHATIN / P. PILET26
8UltimateM. LAHAYE / J. LAHAYE / F. HERIAU22,5
12COOL RacingA. COIGNY / N. LAPIERRE / A. BORGA16
11Algarve Pro RacingD. MENCHACA / F. HABSBURG / R. BRADLEY12,5
15BHK MotorsportF. DRACONE / S. CAMPANA / M. POMMER4
13 IDEC SportD. MERRIMAN / K. TILLEY / R. DALZIEL2
14GraffV. CAPILLAIRE / M. ROBIN / A. ROBIN2
16DragonSpeed USAH. HEDMAN / B. HANLEY / R. TAYLOR1

Teoretycznie Orlen Team WRT może zapewnić sobie na Spa mistrzostwo serii. aby to zrobić musi zdobyć minimum 16 punktów więcej niż G-Driver #26. Oznacza to:
WRT #41 wygrywa – G-Drive nie może być wyżej niż na 6. miejscu
WRT #41 jest 2. – G-Drive nie może być wyżej niż na 10. miejscu (chyba, że nie zdobędą pole position – wówczas na 9.)Jeżeli WRT #41 będzie na 3. miejscu lub niżej, nie zapewni sobie jeszcze mistrzostwa. Co prawda będą mieli 26 punktów przewagi, ale do zdobycia podczas rundy ELMS jest właśnie 26 punktów. Wówczas G-Drive wygrywając w ostatniej rundzie (przy braku punktów WRT #41) będzie miało również dwa zwycięstwa na koncie, ale będzie miało drugie miejsce z Red Bull Ring.

Kibice za darmo

 

Dobra wiadomość jest taka, że na rundę będą wpuszczani kibice i to za darmo. Co prawda liczba miejsc będie ograniczona, ale rundy ELMS nie cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem by przejmować się tym faktem.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi