Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

wrt kwalifikacje

Niezła pozycja wyjściowa, ale tempa na wygraną może brakowaćEkipa WRT może być w miarę usatysfakcjonowana czasem Louisa Deletraza w kwalifikacjach do 4h Spa. Powodem tej satysfakcji może być jednak przede wszystkim niska pozycja G-Drive niż swoja rewelacyjna forma. Jak podsumować dzisiejszą czasówkę?

Wyniki

 

WRT kwale

Optymalne czasy

Trzeba przyznać, że WRT miało nieco szczęścia, że inne ekipy nie złożyły swoich okrążeń. Belgijska ekipa ma bowiem dopiero 5. najlepszy czas optymalny.optymalne czasy elms kwale spa 2021

Sektory

Deletraz miał dopiero 9. wynik w 1. sektorze, tracąc aż 0,3 sekundy do najszybszego tam Hansona z United Autosports. Nie jest to dobra informacja pod kątem wyprzedzania i obrony przed atakami. W kolejnych sektorach było już lepiej.

sektory lmp2 spa elms kwale 2021

Najwyższe prędkości

Nadal kierowcom nie udało się przekroczyć 300 km/h podczas tego weekendu. W ubiegłym roku było to 303 km/h.

predkosci spa 2021 elms kwale

Ode mnie

 

Trudno po dwóch ostatnich tygodniach wrócić do emocjonowania się European Le Mans Series. Dziś tego jeszcze „nie czułem”, choć dwie czerwone flagi nieco przypomniały Formułę 1.Najważniejszym jest, że WRT nadal ma szybkość i jest w czołówce, co sprawia, że czystym tempem mogą liczyć się w walce o zwycięstwo, szczególnie że mają zdecydowanie najrówniejszy skład spośród chyba wszystkich ekip. Trzecie miejsce daje spory komfort, ale jednocześnie kierowca, który będzie startował, nie może sobie pozwolić na błąd.

Oczywiście nastroje byłyby inne, gdyby z 1. lub 2. miejsca startowała ekipa G-Drive. Rusinov, de Vries i Colapinto ruszą jednak dopiero z 7. pozycji, a ich tempo w pierwszej części weekendu nie zachwyca.

Nadal jednak 4 godziny to sporo jazdy, a biorąc pod uwagę spore ryzyko neutralizacji w trakcie, szczęście będzie odgrywało dużą rolę.

Kwalifikacje jechał oczywiście Deletraz i było to wiadome już od początku weekendu, gdy to on wyjeżdżał na świeżych oponach. Dzisiejsza sesja poszła mu średnio, ale nie można narzekać.Warto zauważyć bardzo dobry występ Inter Europol Competition w LMP3. Druga pozycja startowa załogi z numerem 13 do dobry prognostyk przed jutrem.

Vlog

 

Więcej o dzisiejszych sesjach we vlogu, w którym również o potencjalnej kolejnej rezerwie Roberta Kubicy w F1.

fot. Sergey SavrasovPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi