KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
large-2021 Dutch Grand Prix - Saturday-7

Miał bolid, z którym „może coś zrobić”. I zrobił



Zmianę jakościową w porównaniu z 2019 rokiem widać na pierwszy rzut oka. Zapraszam do przyjrzenia się liczbom Grand Prix Holandii i rezultatom Roberta Kubicy. Jak wygląda jego porównanie z Antonio Giovinazzim?

Wyniki

Wyniki grand prix Holandii 2021

Skrót

Najszybsze okrążenia



Kubica wykręcił 14. czas tego wyścigu – lepszy niż np. Stroll, Russell czy Tsunoda. Polak w końcówce mógł pokusić się o lepszy rezultat, gdyby nie niebieskie flagi. Do Giovinazziego stracił nieco ponad 0,3 sekundy.

best lapy gp holandii 2021

Najlepsze sektory

W pierwszym sektorze Robert miał 18. wynik i stracił w nim 174 tysięczne do Giovinazziego. W drugim sektorze Robert popisał się 14. wynikiem – o zaledwie 0,045 za Giovinazzim. W ostatnim sektorze Kubica również miał 14. wynik, a od Giovinazziego był wolniejszy o 0,1 sekundy. Optymalny czas Kubicy był zatem gorszy od Giovinazziego o 319 tysięcznych.

sektory holandia 2019

Najwyższe prędkości

Najszybciej w tym wyścigu w punkcie pomiaru prędkości pojechał Antonio Giovinazzi, co może być dobrym prognostykiem przed Monzą. Maksymalna prędkość Kubicy w tym miejscu była o 7 km/h gorsza. Co ciekawe jednak, na linii startu mety Robert wyprzedzając Latifiego osiągnął 322,3 km/h i była to najwyższa wartość.

Robert był też szybki w trzecim punkcie pomiaru prędkości.

predkosci gp holandii 2021

Czasy zmiany opon

Na 29 pit-stopów w tym wyścigu, ten Roberta był 17. najszybszym. Na swoim stanowisku Polak spędził ponad 3 sekundy.



wszystkie pit stopy

Czas spędzony w alei serwisowej

Biorąc pod uwagę cały okres pobytu w alei serwisowej, Kubica miał 6 najgorszy wynik.

czas w alei Kubica Giovinazzi

Miejsca Kubicy

Robert w tym wyścigu najczęściej jechał na 16. miejscu – przez 23 okrążenia.

16. miejsce – 23 kółka
17. miejsce – 18 kółek
15. miejsce – 12 kółek
14. miejsce – 7 kółek
18. miejce – 5 kółek
13. miejsce – 3 kółka

Czasy vs Giovinazzi

Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich czasów Kubicy i Giovinazziego z uwzględnieniem różnicy między nimi oraz opon, na których jechali.



Kubica giovinazzi czasy wzystkie

Tak przedstawia się podsumowanie porównania czasów Giovinazziego i Kubicy. Kubica był szybszy na 21 okrążeniach, ale warto zauważyć, że miał o 13 dublowań więcej niż Giovinazzi. Włoch jechał też znacznie dłużej na świeższych oponach.

ParametrKubicaGiovinazziRóżnica
Więcej best lapów21491073741796
Czas wyścigu1:31:05.8531:30:33.172+32.681
Best lap1:15.4421:15.125+0.317
Najwolniejsze okrążenie1:21.9561:18.815+3.141
pit-stopy12-1
Okrążenia z pit-stopami2:58.0945:51.399-2:53.305
Czas w alei19.70839.092-19.384

Strategie

Robert Kubica był jednym z 10 kierowców, którzy pojechali w tym wyścigu na strategię 1 pit-stopu, choć czterech kolejnych próbowało zastosować taką samą, ale z różnych względów się to nie udało.



Strategie GP Holandii 2021

Widać, że Alfa chciała jak najdłużej przytrzymać Kubicę na torze, licząc na wyjazd samochodu bezpieczeństwa lub wirtualną neutralizację – wówczas strategia byłaby bardzo owocna. Niestety, ta sama strategia sprawiła, że Robert Kubica stracił sporo na niebieskich flagach.

Opony

Robert zaczynał na oponie pośredniej i zrobił na niej aż 40 okrążeń – był to trzeci najdłuższy stint na tej mieszance w tym wyścigu. Więcej przejechali tylko Gasly – 47 okrązeń oraz Norris – 42 okrążenia.

Opony gp holandii 2021

Vlog

 

Tym razem ze wgzlędu na mnóstwo wydarzeń i tekstów po tym weekendzie wyścigowym ograniczę się do „mówionej” formy podsumowania tego wyścigu. Zapraszam zatem do obejrzenia wczorajszego vloga:



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi