KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Podziękowania

Le Mans zdominowało sierpień na bloguPozornie działo się niewiele, ale tak naprawdę, sierpień był niezwykle intensywnym miesiącem, naznaczonym potężnym wyzwaniem. Bez happy endu. Zapraszam na podsumowanie sierpnia

Le Mans!

 

W sierpniu miały miejsce dwa weekendy wyścigowe Formuły 1 z jednym prawdziwym wyścigiem. Najważniejszym wydarzeniem było jednak 24h Le Mans. Zainteresowanie w trakcie tygodnia jazd we Francji rosło z każdym dniem bo przekonywaliśmy się, że WRT jest jednym z faworytów rywalizacji. To, jak się skończyło – wiemy, ale wspólnie przeżyliśmy mnóstwo emocji.

Dla nas jednak było to podwójne wyzwanie. Doświadczenie w prowadzeniu całodziennych relacji live oczywiście mam z czasów startów Roberta w WRC, jednak to wyzwanie było szczególnie, zwłaszcza, że mnóstwo ciekawych materiałów z miejsca dostarczała mi Iwona, której bardzo dziękuję za pracę na Le Mans. Przekonaliśmy się, że możemy stworzyć coś jeszcze fajniejszego mając „kogoś” na miejscu. I dlatego Iwona była też ostatnio na Spa podczas 5. rundy ELMS i dlatego złożyliśmy – skutecznie – wniosek akredytacyjny na GP Turcji. Nie wiem, czy Iwonie uda się pojechać bo jest kilka przeszkód do przeskoczenia, ale spróbujemy.

Miesiąc temu przekonałem się, że jeszcze nie jestem taki stary na jakiego wyglądam i wytrzymałem bez snu prawie 40 godzin. Wyzwanie było spore, bo relacja live musiała trwać, a dokładałem do niej też posty w social mediach czy filmy na YouTube.

Najważniejsze były jednak emocje i mieliśmy je do samego końca. Tyle że wizja wielkiej radości w absolutnie ostatniej chwili zmieniła się w rozpacz.

Dziękuję Wam za wspólne kibicowanie i śledzenie relacji na blogu.

Było nas wiele!

 

A jak to wyglądało w liczbach?

W sierpniu opublikowanych na blogu zostało 141 wpisów newsowych, a zatem prawie 5 dziennie. Wszystkie one zebrały 2,32 mln odsłon, co jest wynikiem lepszym niż w lipcu. W minionym miesiącu stronę odwiedziło 339,3 tys. unikalnych użytkowników – ponad 40 tys. więcej niż w lipcu.

Jak zawsze mocne były blogowe social media. Na Facebooku opublikowałem aż 198 postów, co daje ponad 6 dziennie. Zaplanowanie takiego harmonogramu postów, by był dla Was ciekawy i współpracował z fejsowymi algorytmami nie jest łatwe, ale jakoś się udaje – po raz kolejny. Wszystkie te posty miały 2,28 mln zasięgu organicznego, co jest najwyższym wynikiem w tym roku. Zostawiliście pod nimi 8931 komentarzy (45 na post) i 75,1 tys. reakcji (379 na post). Na tym portalu opublikowałem też 64 relacje, które miały 355 tys. zasięgu. Obecnie profil bloga na Facebooku obserwuje 70 010 osób. Jeżeli ktoś jeszcze nie obserwuje profilu bloga, serdecznie zapraszam do polubienia – dziękuję!

Profil bloga na Twitterze obserwuje 16 514 osób. W sierpniu opublikowałem tam 290 tweetów, które uzyskały 1 mln zasięgu.

Na Instagramie opublikowałem 30 postów i 63 relacje, które uzyskały zasięg w liczbie 290 tys. Profil bloga obserwuje 14 205 osób. Tu również będę wdzięczny za kliknięcie polubienia.

Na YouTube liczba subskrypcji wzrosła do 13560 i opublikowałem tam 14 filmów, które miały łącznie 73,3 tys. wyświetleń przez 36 tys. unikalnych widzów. Opublikowałem tam też 32 posty.

Na Twitchu pod nieobecność naszych regularnych lig przeprowadziłem 5 transmisji, trwających prawie 7 godzin. Miały one 441 wyświetleń na żywo. Kanał obserwuje 560 osób.

Na blogu napisaliście 22 tys. komentarzy, które uzyskały 20 tys. reakcji.

Łącznie zatem w sierpniu opublikowałem 805 wpisów, postów, relacji, filmów. Licząc posty w facebookowych grupach, było ich ponad 900. Przy tej okazji polecam blogowe grupy na Facebooku: Robert Kubica Fans, Robert Kubica Fan Club, Fani F1, Alfa Romeo Racing ORLEN – Robert Kubica, Wyjazdy na Wyścigi Roberta Kubicy oraz Kibice na Rajdzie Polski.

Co teraz?

 

Pracuję dalej! Za nami bardzo intensywny początek miesiąca, który kosztował mnie bardzo dużo sił i nerwów, ale szczerze przyznam, że chciałbym przez cały następny rok przeżywać podobne emocje. Czy to będzie możliwe, zobaczymy, ale szanse są małe.

Startów Roberta Kubicy na pewno jednak nie zabraknie więc muszę robić swoje, myśląc też o rozwoju strony i dostarczaniu Wam jak najlepszych materiałów jak najszybciej. Z pewnością gdy sytuacja się nieco „zluzuje” przyjdzie czas na drobne zmiany i pomyślenie nad nowościami.

Dziękuję Patronom!

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli bloga, co pozwoliło nam na realizację tych pilnych i mniej pilnych zmian i planów. Wasze wpłaty, oprócz ogromnego docenienia, stanowią dla bloga wsparcie w rozwoju. Bardzo za nie dziękuję!

W sierpniu bloga wspierało na Patronite 60 osób. Oto one:

Adam GachMaciej WiśniakPiter
andrzej skaradzinskiMaciek KowalczykPrzemek Bylicki
Bartosz RuMalgorzata RosikPrzemyslaw Lowkiewicz
Damian SzczurekMarcin ChochowskiPrzemysław Gajda
Edmund BoguszMarcin MasłowskiRafal Lesny
Gregory MendykaMarcin RentflejszRafał Mroczka
Grzegorz PliśMarcin StarczewskiRobert Pi?rkowski
GrzejnikMariusz KupczyńskiRufin
HITMAN 47Mariusz SurlejewskiSławek Kret
Iza ChMichał GrzesikStalowy Jaro
Jacek WojciechowskiMichał GrzeszczakTomasz Bartoszek
Jędrzej OtrębaMichał RotkoTomasz Chiliński
Krzysztof MarusiakMichał SłotaTomasz Gzella
Krzysztof PawlickiMikołaj DemkowTomasz Jakubiec
Lukas HewnerNatalia JędrzejewskaTomasz Januszkiewicz
Lukasz77Pawel LicznerskiTomasz Tumank
Łukasz ChornikowskiPiotr BijakowskiTomasz Waszkiewicz
Łukasz PabiańczykPiotr czyli Czopas DziewulskiTOMASZ WITEK .COM
Maciej DziubińskiPiotr KopećTsopni
Maciej StankiewiczPiotr ZalewskiWojtek Zwolak
Piter
Przemek Bylicki
Przemyslaw Lowkiewicz
Przemysław Gajda
Rafal Lesny
Rafał Mroczka
Robert Pi?rkowski
Rufin
Sławek Kret
Stalowy Jaro
Tomasz Bartoszek
Tomasz Chiliński
Tomasz Gzella
Tomasz Jakubiec
Tomasz Januszkiewicz
Tomasz Tumank
Tomasz Waszkiewicz
TOMASZ WITEK .COM
Tsopni
Wojtek Zwolak

Przypomnę progi wsparcia i bonusy za nie:

Na jednorazowe wsparcie poprzez postawienie wirtualnej kawy na buycoffeto zdecydowali się:

Piotr GoławskiMariusz Ignaczak
ArekMariusz Tur
Filip Fitowski franiu125Mateusz
Igor KostyszynMichał Delik
Jakub NiwaMichał Kuś
Jakub ZydorczakPaweł
Justyna GórskaPaweł Cała
Kamil ChrustowskiPrzemyslaw Przybylko
Karol DoleckiRadosław Halesiak
KkRafał
KKShuwar
KrystianSlim Osza
Krzysztof GruszkaSławek Kret
maciejT77
Maciej HorynieckiTomasz Grzejszczyk
Marcin SazonTomasz Januszkiewicz
Marek LebicaW u

Na YouTube kanał bloga wspierają Andrzej Okuniewicz, archetype555, Mr Snail GT, zarnofuk, 111aaa999e, Maciej Siemianowski, Wojtek Smolarek, Andrzej Zieliński, Przemek Szymanowicz, Wiktor Grzejdziak, Mario Mario, filmstarist, Mateusz Sakowski, Damian Gran, Witold Kraus, Robert Taras, Grzegorz Joachim –  – bardzo dziękuję.

Dziękuję partnerom

 

Po raz kolejny chcę podziękować współpracującym z blogiem firmom. Zakłady bukmacherskie Fortuna są sponsorem nagród w blogowych konkursach, a porównywarka ubezpieczeń Mubi specjalnie dla czytelników bloga przygotowała promocję, dzięki której możecie zgarnąć nawet 200 zł przelewem na konto za zakup ubezpieczenia OC lub AC. Dziękuję również Vantek za sponsoring nagrody w blogowej lidze Fantasy F1.

Jeżeli Wasza firma chciałaby przedstawić swoje produkty lub usługi na blogu, możecie skontaktować się ze mną na [email protected].Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi