Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

F1 Grand Prix of Great Britain - Sprint

Kalendarze: Nieoficjalny F1 i oficjalny ELMSDowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jak może wyglądać kalendarz Formuły 1 na sezon 2022. Oficjalnie poznaliśmy już natomiast zestaw rund European Le Mans Series.

Kalendarz F1?

 

Dziennikarz Joe Saward przedstawił nieoficjalny kalendarz Formuły 1 na sezon 2022. Jeżeli wierzuć jego informacjom, sezon F1 rozpocznie się 20 marca wyścigiem w Bahrajnie. Wcześniej – co już zapowiadano – odbędą się dwie tury testów – w Barcelonie oraz Bahrajnie.

Kalendarz będzie składał się z 22 rund i nie będzie w nim żadnej w Niemczech. W F1 zadebiutuje Miami.

Oto nieoficjalny kalendarz:Testy:
23-25 lutego
11-13 marca

Wyścigi:
20 marca – Bahrahjn
27 marca – Arabia Saudyjska
10 kwietnia – Australia
17 kwietnia – Chiny
8 maja – USA (Miami)
21 maja – Hiszpania (Barcelona)
28 maja – Monako
12 albo 19 czerwca – Kanada
12 albo 19 czerwca – Azerbejdżan
3 lipca – Wielka Brytania
17 lub 24 lipca – Austria
17 lub 31 lipca – Francja
24 lub 31 lipca – Węgry
28 sierpnia – Belgia
4 września – Holandia
11 września – Włochy (Monza)
25 września – Rosja
9 października – Singapur
16 października – Japonia (Suzuka)
30 października – Meksyk
6 listopada – USA (Austin)
20 listopada – Brazylia
27 listopada lub 4 grudnia – Abu Dhabi

ELMS

 

Swój kalendarz ogłosiła również European Le Mans Series. Ten jest już oficjalny. Ponownie będzie składał się z 6 rund. Nowością jest runda na Imoli, która odbędzie się 15 maja. Seria wraca również na tor Hungaroring.Test przed sezonem będzie miał miejsce 11 i 12 kwietnia na torze Paul Ricard w Le Castellet. Tydzień później odbędzie się pierwsza runda.

Oto harmonogram serii:
17 kwietnia – Le Castellet
15 maja – Imola
4 lipca – Hungaroring
28 sierpnia – Barcelona
25 września – Spa
16 października – Portimao

Mam jednak nadzieję, że ten kalendarz nie będzie nas już tak bardzo interesował w przyszłym roku.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

22 – 24 października

12:50 – FP1

09:30 – FP2
15:00 – Kwalifikacje

14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi